Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Válasszam az orvosi egyetemet...

Válasszam az orvosi egyetemet vagy inkább ne?

Figyelt kérdés

Szerintetek ha érdekel az orvosi egyetem, de szeretném, hogy legyen szabadidőm, családom. Válasszam az orvosi szakmát nőként vagy hagyjam?

( persze tudom, hogy ez csakis rajtam múlik, de érdekelne orvosok/orvosi hallgatók véleményei)



2020. dec. 17. 00:25
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
42%

Vagy hivatásodnak tekinted, vagy inkább keress mást.

Pl. engem ne kezeljen olyan orvos, akinek otthon jár az esze,

ahelyett, hogy rám koncentrálna.

Amúgy nagyon sok orvosnak van családja. Sőt, orvosházaspároknak.

Tehát nem jók a szempontjaid.

Nem tűnik úgy, hogy mint hivatás vonzana téged.

2020. dec. 17. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
24%

1-es vagyok.

Nem beszélve arról, hogy egész életedben tanulnod kell, mert mindig

újabb és újabb tudományos eredmények, újabb terápiák születnek.


Olvasd el, mit mond az orvosi hivatásáról pl. De. Papp Lajos Professzor,

vagy Csókay András professzor.

2020. dec. 17. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
32%
Csókay professzor a hivatásáról és a családjáról
2020. dec. 17. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Bocs, ez lemaradt

[link]

2020. dec. 17. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
30%

Ne!

Annyira hanyag vagy, hogy még a kategóriát se találod.

Egy orvos nem lehet hanyag, sem lusta, sem felületes!

2020. dec. 17. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
28%
Ha így állsz hozzá, akkor inkább ne.
2020. dec. 17. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
33%

"érdekel az orvosi egyetem"

Mármint hogyan? Mint épület? :D


Ha nem akarsz betegekkel foglalkozni akkor lehetsz kutató, vagy politikus...

2020. dec. 17. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Első kommentelő: Köszönöm, elolvastam. Tényleg sokat mondó, hasznos cikk.

Utolsó előtti kommentelő: Sajnos ez nem volt túl sok segítség. Nem is ismersz, véleményem szerint nem a kategória megjelölésétől lesz valaki hanyag az életben és a szakmájában. Ha annyira szerettem volna sokkal összetettebben megfogalmazom a kérdést (kategória megjelölésével is), de csak egy egyszerű kérdést szerettem volna feltenni. De akkor újra fogalmazom:

Azon belül, hogy érdekel az orvosi van bennem segítőszándék is, számomra, azért is érdekes és különleges szakma, mert folyamatosan lehet belőle tanulni. De mivel még fiatal vagyok (gimnázium elején) nem tudom, hogy később tudnék-e áldozatot hozni a családommal és a barátaimmal kapcsolatosan (kevesebb időt vagyok velük). De természetesen lehet, hogy a hivatástudat le fogja győzni az utóbbit később, de még nem tudom, hogy őszinte legyek. Ezért is kérdeztem, hogy orvosok/ orvosisok szerint tényleg nagy áldozatot kell hozni? És jut idő a családra, barátokra is?


Nem pontosan és nem így fogalmaztam meg először a kérdést, sajnálom, ha hanyagnak tűnt, csak gyorsan szerettem volna feltenni.

2020. dec. 17. 01:14
 9/20 anonim ***** válasza:
14%

"csak gyorsan szerettem volna feltenni"

Igen: pont ez jelenti a hanyagságot. Ez az, amit semmiképpen sem szabad hagynod, ha orvos akarsz lenni. Soha.


Ha orvos akarsz lenni, akkor számíts arra, hogy 𝐍𝐀𝐆𝐘𝐎𝐍 kevés szabad időd lesz. Onnan kezdve, hogy elkezdesz tanulni, évtizedeken keresztül.

Ha ezt így elfogadod, és más szempontból is képes vagy, és 𝐀𝐊𝐀𝐑𝐒𝐙 is menni - akkor mehetsz.

2020. dec. 17. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm! Még szerencsére van időm eldönteni és átgondolni.
2020. dec. 17. 01:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!