Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen az Óbudai Egyetem...

Milyen az Óbudai Egyetem villamosmérnöki kara?.

Figyelt kérdés
Én most vagyok 12.-es,és egy nagyon jó színvonalú műszaki iskolába járok, mechatronikai technikusnak tanulok. Matekom eddig egy ingadozó 4-es, de amit elmagyaráznak normálisan azt fel tudom fogni. Informatika az megy, abból 5-ös vagyok,érdekel a programozás, valamint értem a c++ programozást. Fizikából 4-es vagyok, többi szakmai tárgyam 4-es, egyedül a műszaki mérés 2-es, valamint a gépelemek, bár szerintem az utóbbi kettőnek nem sok hasznát fogom venni szerintem villamosmérnökin. Felsőfokú komplex nyelvvizsgám van, ja és emelt informatikából akarok érettségizni. Érettségi után egy évet maradok technikus képzésen. Tehát olyanoktól várok véleményt, akik villanykarosok most / azok voltak. Melyek a legnehezebb tantárgyak, mennyit kell tanulni, milyen nehéz a matek stb.

2020. dec. 17. 11:02
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
15%
Az országban egy helyen van műszaki képzés az pedig a BME a többi snafu
2020. dec. 17. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
67%

Abból az egyből meg a második az ÓE...


A matekot kell fejlesztened. De ezek szerint van rá egy éved. A matekkal aki kínlódik, az el se jut addig, hogy lássa, mire kéne használni a matekot.

2020. dec. 17. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
Kedves 2-es vàlaszoló! Matekból jàrok korrepetálásra, + egyetemre is megvan a matek tanár szóval remélem sikerülni fog. Egyébként ha így beszélsz a villamosmérnökiről, akkor biztos nagyon nehéz lehet. Egyébként az előnyt jelent ha valaki mechatronikáról megy villamosmérnökire? Egyébként itt mechatronikán kb 60% elektronika.
2020. dec. 17. 12:02
 4/24 A kérdező kommentje:
És dzerintem kicsit sok az egyébként :D
2020. dec. 17. 12:05
 5/24 A kérdező kommentje:
Szerintem*
2020. dec. 17. 12:06
 6/24 anonim ***** válasza:
91%
1-es egy ostoba, az Óbudai Egyetem nagyon korrekt egyetem, és az egyik legjobb a villamosmérnök képzés ott az országban. Gondolom az egyesnek az, hogy Kandó Kálmán Műszaki Főiskola semmit nem mondd, mert egy kis pökhendi takonypóc.
2020. dec. 17. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
15%

ÓE-re azok mennek akik kihullanak BME-ről. Hiába, BME-n megfordultak már későbbi Nobel-díjas diákok, sokkal nívósabb, színvonalasabb az intézmény, mindig is szálka lesz a többi "mérnök" (ha már annak lehet nevezni azokat, akik mindenféle főiskolából egyetemmé avanzsált gyermekmegőrzőben megszerzik a diplomát) szemében.



Egyébként Kandó Kálmán maga is BME-s volt :DD

2020. dec. 17. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
90%

Utolsó

"BME-n megfordultak már későbbi Nobel-díjas diákok".

Ahogy én tudom, mindenki akinek komolyabb neve lett külföldön tanult, vagy nem a BME-n. 1-2 BME-s embernek van nagyobb neve lett.

De pl Neumann külföldön szerezte az első diplomáját, Teller is csak 1 évet járt a BME-re. Wigner Jenő is külföldön szerzett diplomát. Tehát a BME-re sokan csak beiratkoztak.

2020. dec. 17. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
59%

1-2 BME-s embernek van nagyobb neve lett.

Javítom: 1-2 BME-s embernek lett nagyobb neve. (mármint aki ott szerezte első diplomáját)

2020. dec. 17. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
83%
Nyilván Kandó nem járhatott a róla elnevezett főiskolára, mivel róla nevezték el, miután valaki lett, ne legyél már sötét.
2020. dec. 17. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!