Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Így nekem való az osztatlan...

Így nekem való az osztatlan jogász képzés? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Nagyon jó a memóriám. Túl sokat soha se kellett tanulnom semmire se, mert mindent nagyon könnyen meg tudok jegyezni.

Rengetegszer mondták már nekem, hogy jó a logikám, és hihetetlen képességem van arra, hogy megtaláljam egy helyzetben a kiskapukat.

Mostanában elkezdtem jogszabályokat és törvényeket olvasgatni, mert nagyon érdekel a téma. Lehet kicsit fura vagyok, de például az elmúlt kb 1,5-2 órát azzol töltöttem, hogy elolvastam a Büntető Törvénykönyvet. Nagyon jó olvasmány volt, és el tudom képzelni az életemet úgy, hogy jobban belemerülök a hasonló témákba.

Viszont az a problémám, hogy egy túlságosan zárkózott ember vagyok, aki nagyon nehezen szólal meg mások előtt. Ez miatt le kéne mondanom róla?



2020. dec. 17. 19:21
 1/4 anonim ***** válasza:
36%
Mindenkinek azt mondják, hogy nagyon jó képességei vannak, csak a rossz tanulóknál odateszik, hogy "csak lusta".
2020. dec. 17. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ne mondj emiatt róla.

Meg lehet változni ilyen tekintetben, a csoporttársaiddal megismerkedsz, felszabadulsz, gondolom lesznek ilyen próba tárgyalás szerűségek, ott majd leküzdöd a zárkózottságod.


Emiatt le ne mondj olyan dologról, amihez van tehetséged, élvezed az egészet és el bírod képzelni magad teljesen, àt bírod magad adni a szaknak. Igaz hosszadalmas út lesz, de ha jó vagy benne megéri:D

2020. dec. 17. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

A jó memória meg logika minden területen kell, meg jó, ha minél több van belőle. Viszont a zárkózottabb joghallgatók vagy kikupálódnak, vagy többnyire nem tudnak elég jól érvényesülni, hiába vannak jó képességeik. Egyébként, a jog túlmutat a szabályokon. A Btk. pont egy emészthető törvény többnyire annak is, aki nem büntetőjogias beállítottságú (emberölés, vesztegetés, stb. van a krimikben is, nem nehéz ezeket felismerni). Javasolom a Ptk. harmadik könyvét, különösen a részvénytársasági részt, nálunk az Elte jogon társasági jog vizsgán konkrétan szó szerint kell tudni leírni fejből, hogy na pl. a 3:97. § alatt mely bekezdések vannak és mik vannak ott, ami elég emberölő, de ott a Pp., stb. , de igazából egy szabályt nem csak megtanulni kell, hanem érteni meg alkalmazni tudni, meg mit mutat a gyakorlat. Pl. a példádnál maradva, halmazt-egység kérdések, rendbeliség, amik azért nincsenek konkrétan leírva a törvényben, tehát rengeteg plusz tanulást is igényel ez a szakma, és holtig kell tanulni, ha jól akarod csinálni. Nem elvenni akarom a kedved, csak érdeklődsz valami iránt, és próbálok rávilágítani olyan dolgokra, amik hasznosak lehetnek :D

/Végzős joghallgató/

2020. dec. 17. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
21:42-es vagyok, bocsánat, ha valami nem érthető, vagy nyelvtanilag nem jól fogalmazott, csak vizsga után vagyok :D
2020. dec. 17. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!