Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gazdaságinfón ekkora a különbs...

Gazdaságinfón ekkora a különbség egyetemenként? Mennyi értelme van a 2 éves szakképzésnek?

Figyelt kérdés

Gazdasági informatikán tanulok alapszakon jelenleg az első félévnél tartok.

Szerintem rengeteg felesleges/töltelék tantárgy van. Ahogy belenéztem a saját és más egyetemek tantárgyi tematikájába azt vettem észre, hogy máshol kevesebb és könnyebb tárgyak vannak. (pld. nincs kalkulus vagy ennyi matekos tárgy)


Tényleg ekkora különbségek vannak egyetemenként?


Megérné 2 éves fosz-ra váltani, ha nem akarok 4+ évet az egyetemmel eltölteni?


Akik már elhelyezkedtek ilyen területen: Mit dolgoztok? Mennyit használtok abból amit egyetemen tanultatok?



2020. dec. 18. 17:49
 1/6 anonim ***** válasza:
17%

A tárgyak egymásra épülnek és egymást egészítik ki.

Alacsonyabb szinten meg megalapozzák, hogy magasabb szinten

is tovább tudj tanulni.

Szerencse, hogy nem a tudatlan diák dönti el, hogy mit

tanuljon, melyik tárgy a fontos és nem fontos egy szakmában.

Az ember minél többet tud, annál nagyobb az esélye.

2020. dec. 18. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
89%
Én is gazdinfós vagyok, Széchenyin másodéves. Melyik egyetemen vagy? Egyébként én is úgy néztem, hogy minden egyetemen más tárgyak vannak, van ahol gazdaságibb, van ahol több a programozás.
2020. dec. 18. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
87%
FOSZKnak semmi értelme, nem éri meg, maradj a BSc-n szerintem, szenvedd ki valahogy. (átérzem a helyzeted)
2020. dec. 18. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


1. kommentelő,

Persze nem sok rálátásom van még a dologra, de én arra gondoltam, hogy nyílván nem érdekelhet minden egyes tárgy/terület amit tanulunk ezért is jó lenne már az alapképzés során "specializálódni".


2. kommentelő,

Az Eszerházy Károly Egyetemen vagyok

Nekünk ezek vannak, ha érdekel:

[link]

Nem tudom mennyire hasonlít a tietekhez.

2020. dec. 18. 20:47
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

2-es vagyok

Nos, igen, azért eléggé eltérő. A gazdasági tárgyak kb ugyanazok, de nálunk nincs ennyi humán vagy jog, se ennyi programozás. Illetve ami nálatok 2-3 külön tárgy, az nálunk össze van vonva 1 egészbe pl. op rendszerek és számítógép architektúrák az nálunk egybe van (számítógépek működése), matekos tárgyak is össze vannak sűrítbe matek 1-2-3-ba. Nézd meg magad:

[link]

Szóval így nézve igazából az anyagmennyiség ugyanaz, csak nálatok szét vannak bontva külön tárgyakra, azért tűnik soknak. Persze lehet, hogy így több mindent is kérnek számon az adott témakörön belül, ami meg feleslegesnek tűnhet valóban. Szerintem FOSZK-ra amúgy nem érdemes átmenni, ha el tudod végezni.

Nagyon sok helyen el lehet helyezkedni, attól függ, hogy te mit szeretnél csinálni, és miben vagy jó. Olyan helyet kell keresned szakmai gyakorlathoz, ahol olyan munkát kell végezned, ami téged érdekel, legyen az programozás, rendszerüzemeltetés, adatbáziskezelés, rendszervédelem stb.

2020. dec. 18. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez kicsit átláthatóbb SZE-s mintaterv:

[link]


Az anyag nagyjából minden egyetemen hasonló, inkább a tárgyak mélysége, mit kérnek komolyabban számon, az változó.

Nem gondolnám kulcsfontosságúnak egyébként a mintaterveket, mert a tárgyak nagyrésze a piaci igényektől nagyon messze áll, szinte felhasználhatatlan elméleti tudás. Vagy nem fognak ezzel alkalmazni, ha ezeket tudod csak és nincsenek más skilljeid, ismereteid.

Az IT képzések messze elmaradnak a korszerűségtől sajnos (legalábbis a SZE-ből tudok kiindulni legfőképpen).


Nem feltétlen éri meg váltani FOSZK-ra, más egyetemeken se könnyebb a képzés egyébként, a tárgyak "fedőneve" csak a más.


SW fejlesztéssel foglalkozok, az egyetemen tanultak 95%-át nem használom.

Gyakornokként és magamtól tanultam/tanulok meg mindent, az egyetemen kívül.

2020. dec. 18. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!