Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi lesz az OKJ helyett pontosan?

Mi lesz az OKJ helyett pontosan?

Figyelt kérdés
Azt értem, hogy iskolarendszerű a képzés. De ha esetleg el akarnék végezni egy OKJ képzést, akkor komolyan a diplomámmal be kell ülnöm a 14 évesek közé a suliba? Újra el kell végeznem azokat a tantárgyakat, amiket egy középiskolásnak pl. matek? Vagy csak a szakmai tárgyakat? Hogy lesz ez?
2020. dec. 18. 23:46
 1/8 anonim ***** válasza:
75%
Ne légy már hülye! Most is lehet iskolarendszerben tanulni szakmákat már meglévő érettségivel. 1-2 év a képzési idő. Jellemzően 20 év körüliek szokták így. Ezentúl mindenki így fogja.
2020. dec. 18. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Miért ne legyek hülye, első? rád akarok hasonlítani!

Honnan a tökömből kellene ezt tudni? Azért kérdezek, mert nem tudom! Sosem tanultam szakmát!

2020. dec. 19. 00:01
 3/8 anonim ***** válasza:
68%
érettségi után szokott lenni csak szaktárgyak vannak, asszem 21-25 vagy ilyesmi nappali után estin lehet 99 éves korig
2020. dec. 19. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
66%
100 éves már nem mehet?
2020. dec. 19. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
66%
nem, azt már viszik kerekesszékben :D
2020. dec. 19. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
74%
Lehet pont kerekesszék javítási szakra akar jelentkezni.
2020. dec. 19. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
De jól elvagytok :)
2020. dec. 19. 02:00
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem. Innentől a legtöbb gyors képzés meg fog szűnni pár kivétellel(pl 10 hónapos rendőrképzés fog indulni jövőre is, ez már hivatalos), de van ami iskolarendszerben le fog rövidülni(erről már mi megkaptuk a tájékoztatást, lesz olyan képzés ami most 2 éves, jövőre meg már 1,5 lesz csak), a jelenlegi fizetős okj-k költsége meg fog emelkedni, mert a képzési idő is megemelkedik, és még az is előfordulhat, hogy az eddigi két ingyenes okj helyett már csak egy lesz, rengeteg ráépülést el fognak venni(erről is megkaptuk a tájékoztatást), és a munkaügyis képzésekkel kérdés, hogy mit fognak csinálni.

Röviden: Szét fogják cseszni ezt az eleve elcseszett rendszert, hogy még többet szívjunk.

Egyébként iskolarendszerű nappali képzésre 25 éves korig mehetsz(kivéve, ha egyetemre mész), estire meg akár 80 évesen is, nekem van egy évfolyamtársam, aki 60 éves például.

2020. dec. 19. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!