Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 40 ezer ft havonta egyetemistá...

40 ezer ft havonta egyetemistának?

Figyelt kérdés
szüleim nettó 400 ezer ft-ot keresnek havonta. eddig kollégiumba jártam de családi helyzet megváltozása miatt biztos hogy nem leszek kollegista ezentúl. eléggé kevésnek tartom azt a 40 ezret főleg h nem valami láblógató szakra járék ami mellett simán mehetnék melózni
2020. dec. 19. 19:25
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
69%
Mire föl kapod a 40 ezret? Hol laksz? Milyen kiadásaid vannak?
2020. dec. 19. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
98%

Kevesnek keves, ebbol a kaja epphogy kijon, de fozessel es sok-sok sporolassal. Viszont az a helyzet, hogyha ennyi van, akkor ennyi van. El kell menni dolgozni, akar csak alkalmankent is, ha tobbet nem tudsz vallalni, illetve diakhitellel meg ki lehet egesziteni a keretet. Engem 0 forinttal tudtak sajnos tamogatni a szuleim, mert szegenyek voltunk, igy maradt a munka es diakhitel az egyetem mellett. Kegyetlenul nehez volt, tanulos szakon voltam, de megerte.

Ha most nappalin vagy, akkor meg opcio lehet az, hogy atmesz levelezore, es akkor mar tobb idod lesz dolgozni.

2020. dec. 19. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
97%

Én úgy kaptam apanázst, hogy 50+lakhatás. (Én alig jártam haza, nem otthonról hordtam a kaját meg a tiszta ruhát.)

40+lakhatást még ki lehet hozni, de akkor nincs fodrász, köröm, neki, stb.

40 lakhatás nélkül az elég kevés. A legolcsóbb koli is 15 ezer forint tudomásom szerint. Ha minden hétvégén hazamész, és kajával megpakolva térsz vissza, akkor a 25 elég lehet. Ha ez nem így van, akkor 25ből nagyon nehéz kihozni a megélhetést. Már csak a vonat és BKV bérlet is rengeteg. +Könyvtárak + könyvek...

2020. dec. 19. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
78%

Diákhitel.

Ha nem láblógátó szak, röhögve kifizeted.

2020. dec. 19. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem is diákhitel. Én is ennyi pénzt kaptam a szüleimtől, de én majdnem 20 éve! És már akkor is rohadtul kevés volt, semmire nem volt elég, állandóan a zaciba járkáltam pénzért.
2020. dec. 19. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
98%
Ösztöndíj, diákhitel...
2020. dec. 19. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
91%
Én annak idején 30 ezret kaptam, 40 ezer volt a szoba amit béreltem, tehát a kaját nem fedezte ez a pénz. Diákmelóztam mellette, de még úgy sem jöttem ki, sokszor ettem semmit, vagy maximum olyanokat, hogy tészta magában, sokat fogytam viszonylag. Félév után inkább hazaköltöztem. Sajnos nem kaptam jobb melót ott, ahol az iskolám volt. És egyébként kaján, tisztálkodóeszközökön meg lakhatáson kívül semmire nem költöttem. Még a cigit és kávét is letettem abban az időben, hogy az se vigye a pénzt. Nagy édességfogyasztó vagyok, és akkoriban egy tábla csokit osztottam be egy hétre, stb.
2020. dec. 19. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
62%
A szüleid annyit adnak amennyit tudnak. Ha ez neked nem elég akkor szerezd meg a többit. Lehet munka, diákmeló, hitel...
2020. dec. 19. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
35%
Szerintem meg csoda, hogy ebben az országban bármit kapsz csak azért, mert tanulsz.
2020. dec. 19. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
39%

Nyáron van lehetőség dolgozni, és vizsgaidőszak végén is be tudsz vállalni 1-2 napot.

Összegezzük kicsit. Félévente 3 hónapot vagy kb a koliban ami 120 ezer költőpénz. Decemberben januárban valószínűleg otthon vagy, tehát nem kell pénz. Ez 2 félév alatt 6 hónap, ami 240 ezer. Ha elmész nyáron melózni, havonta megkapsz 140-et kb bárhol. Ami azt jelenti, ha a nyarat végigdolgozod amit vegyünk csak 2 hónapnak az 280. Tehát 1 nyár alatt többet keresel, mint amennyit a szüleid adnak, tehát több mint 2x annyi pénzt tudsz elkölteni havonta.

A probléma megoldva.

2020. dec. 20. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!