Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mennyibe kerül Budapesten az...

Mennyibe kerül Budapesten az egyetemista lét (átlagos igényekkel, havonta)?

Figyelt kérdés

2014. júl. 4. 14:21
 1/8 anonim ***** válasza:
85%

Havi bérlet: 10 ezer

Koli: 15 ezer

---------------------

Havi kaja: 25-30 ezer (ha hozol otthonról, akkor kevesebb)

Havi buli: 15 ezer (heti 1-2 óvatosabb bulival számolva)

---------------------

Eseti kiadások: ruha, tankönyv, ilyesmik


Egy visszafogott, tényleg alaplét: 70 ezer

Egy átlagos, időnként hamburgerező, sörözgető lét: 80-100 ezer

2014. júl. 4. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, kabcsi!
2014. júl. 4. 15:18
 3/8 A kérdező kommentje:
Más vélemény ill. tapasztalat? :)
2014. júl. 4. 18:57
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

havi bérlet felsőoktatásban tanulóknak 3500 Ft (a 10ezer a teljes áru)

hazautazgatás: én havi 1-2 alkalommal járok haza, ez így kb. 4000-5000 Ft

albérlet 35 ezer Ft körül szokott lenni

kaja: Szoktam hozni itthonról, ami pár napig elég, illetve főzni szoktam az albiban, amit megint simán eszek pár napig, így főtt ételre nem sokat költök. Napközben ha suli van, szendvicset, gyümiket eszem, nem igen szoktam beülni sehová. Szerintem 15 ezer körül költök kajára.

buli: nem járok annyira gyakran, és ha igen, akkor is csak 1-2 pohárkával szoktam inni, így elég minimálisat költök erre: legyen 5000 Ft

könyveket, jegyzeteket ugye fél év elején veszel elvileg. Én valamit nem szoktam megvenni, és csak az órán leadott anyagokat nyomtatom ki, erre is rámegy egy kevés havonta.

Egyéb: ruha, tisztálkodószerek, kozmetikumok kb. 10ezer

Szóval összességében simán megvan 70ezer.

2014. júl. 5. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi Neked is!
2014. júl. 5. 14:42
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Az első elég fura árakat irt.


Berlet 3500, buli lehet h 15ezer, de akkor nagyon hardcore buliban lesz részed, vagy a legdrágább piákat iszod. Én egy buliban 5ezer felett nem költöttem (vagy nagyon ritkán), és szerintem az 5ezer is elég sok. Legtöbb kocsmázást 3000ből simán megúsztam (és az drágább helyeken is 5-6 korsó sör). Házibuli alkalmával meg max 1500at költöttünk, és semmiből sem volt hiány.


Kaja változó, de én 20 ezer körül költök. Attól függően mennyit kellett suliban lennem, ez az összeg néha emelkedett, néha csökkent.

Főztem, otthonról hoztam kaját néhány napra, ha sokat voltam suliban akkor néha egy szendvics vagy gyros, pizza.

20 ezer alatt nem igazán tudtam kihozni, de a 30at szinte soha nem érte el.


Fürdőszoba cuccokra nem fogsz sokat költeni, de érdemes belekalkulálni mert mindig épp elfogy valami. Az havonta pár ezer, de nem hiszem hogy 5 fölé megy a legrosszabb hónapokban is.


Koli/lakbér is változó. Legdrágább koli 15ezer, legolcsóbb lakás ha többen laktok olyan 25-30ezer/fő, de ritka az ilyen, vagy nincs privát szférád. Általában 35-50ezer/fő szokott lenni, de itt már könnyen esélyes hogy saját (fél)szobád lesz.


Könyvek/fénymásolás inkább csak félév elején van, akkor hirtelen sok pénz, de sporolhatsz ha használt könyveket veszel. Később lehet egyik héten elköltesz 3-5 ezret fénymásolásra, és a következő hónapban meg semmit. Attól függ mit tanulsz, mennyit hiányzol, a tanár neten elküldi egy anyagot és kinyomtatod vagy nem stb.


Utazás haza: attól függ hol laksz, az pár ezer oda vissza.


Ruha: tőled függ, de havonta legalább egy új pulcsit vagy pólót mindenki szeretne, ugyhogy ha megengedheted magadnak, akkor az még plusz 2-8ezer (attól függ mit/mennyit veszel)


Add össze az árakat amit irtam, és megtudod kb mennyi kell.

Én nem számoltam össze, de nekem egy kényelmes(ebb) élethez Pesten (ahogy irták is) 80-100ezer kell.

2014. júl. 6. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Az igényektől függ.

Én kollégista vagyok, aminek egyszerű oka van. Igénylem a privát szférát, de amikor albérletet kerestem sehol nem találtam olyat, ahol lehetett volna saját szobám 40-50 ezer alatt/hó. Ezt anyagilag nem tehetem meg, ha pedig idegenekkel költözök össze, akkor részemről mindegy, hogy koli, vagy albi. A kolesz olcsóbb volt, felvettek, ott lakom. Ez 10 ezer forint havonta, plusz 6 ezer forint internetdíj egy fél évre. Leosztva hónapokra, akkor legyen mondjuk 11-2 ezer forint.


BKV bérlet 3450 forint. Ha hazautazom általában van fuvarom, így szerencsére ez nekem nem kerül semmibe. Ha buszoznék, akkor az oda-vissza 3 ezer forint körül lenne, havi egyszer megyek haza általában.


A nyomtatómat elhoztam otthonról, lézer, így kevés baj van vele, mégsem kell rohangálnom mindenfelé, ha nyomtatnom kell. A jegyzet nyomtatás/fénymásolás/vásárlás komolyabb dolog, de általában ezeket nem szoktam megvenni egyszerre, így max 2-3 ezer forint havonta.


Bulira ritkán költök, általában összeülünk valamelyik szobában és abból gazdálkodunk, amit vittünk. Anyagilag nem túl nagy tétel, még is le lehet aljasan részegedni. :D Ha beülünk valahova, akkor sem visszük túlzásba. 2-3 ezer forintot mondanék rá havonta, de én nem vagyok egy discos parti arc.


A kajám kijön úgy heti 7 ezerből. Ebbe belefér néha egy-egy gyorskaja, vagy menüs hely, egyébként főzünk, vagy hideg kaján élünk a koleszban. Én azért igyekszek figyelni a minőségre, így lehetne kevesebb is (persze több is).


Minden egyébre, ruhára kozmetikumra, stb. számoljunk mondjuk havi 5 ezret.


Ez alapján tehát jó esetben kijövök havi 60 ezerből. Ha albérletben laknék, akkor már esélyesebb a 80-90.

Azt is megjegyezném, hogy nem élek nagy lábon ennyi pénzből, de hiányt sem szenvedek semmiből.

2014. júl. 6. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Hú... nagyon rendesek vagytok, hogy ilyen részletesen leírtátok, köszönöm! Azért volt számomra ez fontos, mert ez befolyásolja azt a döntésemet, hogy be merjek-e vállalni önköltségest, mert eddig fogalmam sem volt (csak a tandíjról. Még egyszer köszönöm mindenkinek!
2014. júl. 7. 11:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!