Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Főiskolások, egyetemisták! Ti...

Főiskolások, egyetemisták! Ti mennyi pénzt kaptok, kaptatok havonta a szüleitektől? (LENT)

Figyelt kérdés

Nem szeretném ha anyázás lenne a dolog vége, hogy léhűtők-e a fiatalok, mit képzelnek, stb...


Én csak kíváncsi vagyok, hogy másoknál hogy ment.

Továbbá, hogy mellette rendszeresen dolgozott-e, ösztöndíj illetve, hogy albérlet vagy kollégium.


Szóval kb. a megélhetésekre.


Köszönöm!



2013. máj. 4. 17:28
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
95%

Havi 20 ezer számlára, készpénzben egy 10-es. Két-három hetente hazajárás, oda-vissza 3 ezer a buszjegyem. Kollégiumba lakok, 9 ezer egy hónapra. Viszek itthonról kaját, ami kitartok 1-2 hétig simán (egy ételes minimum 2 nap), főleg ha csak minden 3. nap bontok meg egy újat, tehát marad egy nap meleg kaja nélkül. Kapok ösztöndíjat, tanulmányit, 10 ezer egy hónapra.


21/L

2013. máj. 4. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

Az albérletet a szüleim fizetik, ez általában 30-35 ezerre jön ki. Ezen felül havonta 6ezer a vonatbérlet. 5 ezret kapok hetente kajára.

Ha bulizni megyek vagy iszogatni, azt magamnak állom. Dolgozni nincs időm, de kapok ösztöndíjat 14.300-at havonta.

2013. máj. 4. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 Silber ***** válasza:
41%

Az imént elkezdtem tételszerűen írogatni a számadatokat, de rájöttem, nem szeretném megosztani a fórumozókkal.

A lényeg, hogy egyetlen forintot sem kapok otthonról, havonta az utazásom kb. 6000 forint, kollégium 10. A bevételeiemből (tanulmányi ösztöndíj, szoctám, Bursa, tanszéki meló) fedezem a kiadásaimat, és időnként haza is adok.

2013. máj. 4. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Pestre jártam és albérletbe laktam. Pénteken hazajöttem és hétfőn mentem fel. Így nekem heti osztása volt a pénznek. Kb. 15.000-et kaptam hétfőtől csütörtök vagy péntekig. A kártyámra pedig szüleim mindig raktak havonta egyszer kétszer 10-20 ezer forintot, így az folyamatosan kamatozhatott, mivel abból sosem költöttem.
2013. máj. 4. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
85%
Nem kapok itthonról. Diákhitel + tanulmányi ösztöndíj (kettő együtt 47 ezer). Nehéz szakon vagyok, dolgozni nincs időm. Koleszos vagyok (havi 9000 Ft).
2013. máj. 4. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
(Vagyis pénzt nem kapok - eleinte egyszer kétszer kaptam - de kaját azt bőven, ami elég nagy segítség)
2013. máj. 4. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 lillus0501 válasza:

Én már végeztem de a havi kiadásaim a következőek voltak:/hó

6000 az utazás, 10500 a kolidíj, amikor albérletben laktam, akkor 25000, kaját vittem otthonról de azért havi szinten 10000 így is elment rá. 4000 volt a bérletem. Ezek fixen minden hónapban voltak.

Ösztöndíjat kaptam 20-35között. plusz melóztam,amiből szintén havi 30-40-et sikerült összehoznom, plusz kaptam havi 10ezer Bursát. Anyáméktól 2-3 hétre kaptam 10ezret.

2013. máj. 5. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

Otthon laktam, nem kaptam a szüleimtől pénzt, sőt, én adtam haza a keresetemből, hiszen nekik voltak költségeik miattam. Az 5 évből 3-at végigdolgoztam, egyet rendszertelenül.

Ösztöndíjam az elején több volt, aztán kevesebb (leszámítva a köztársasági ösztöndíjat, ami azért nem olyan rossz pénz).

2013. máj. 5. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim válasza:
100%

Most ebben az két félévben (2012-2013) kaptam a szüleimtől fél millió forintot. Amit bekellett osztanom 10 hónapra. Egy hónapra nekem 20 ezer a koli. 3-4 hetente hazajárok, ez 4-5 ezer (de ezt a nagyszüleim állják nagy szerencsémre) és most itt állok 1-2 hónap van vissza az egyetemből és éppen hogy kijöttem belőle (ha nem csináltam volna meg egy OKJ-s tanfolyamot gond nélkül be tudtam volna fejezni úgy hogy még marad is belőle).

Pénzért még sohase mentem el dolgozni egy céghez sem. Ebből sokakanak az jön le egyből, hogy még sosem dolgoztam, de ennek ellenére nyáron van mit csinálnom. Suli közben nem tudok elmenni dolgozni, mert egy kicsit nehezen tanulok meg dolgokat és így idő nincs rá. Nyáron meg otthon van mit tenni dögivel. Ösztöndíjjam nincsen, de ha volna is alig lenne 10 ezer havonta ami lássuk be nem elég. Szóval én azt mondom, hogy ha megfeleően meghúzod magad, akkor fél millió bőven, nem hogy elég még sok is. Ha mellette nincs olyan kiadásod mint egy tanfolyam, vagy egyneruha vagy stb ami elkerülhetetlen.

2013. máj. 5. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

Könnyű helyzetben vagyok, be tudtam járni otthonról. A ballagásomra kaptam 150ezer forintot, amit a tanulmányaimra adott a család. (Gyorsan elment könyvekre, fénymásolásra és kötelező dolgokra: laborköpeny, füzetek, tollak, speciális laborcuccok.) Kaptam az egyetemtől szociális ösztöndíjat már az 1. félévben, havi 23at, ebből 20at hazaadtam, 3ból vettem a bérletem. A következő félévektől csak én adtam haza. Az ösztöndíjaim (tudományos, tanulmányi, közéleti, bursa) elköltöttem kajára, lakhattam otthon a havi 20ért cserébe, amit hazaadtam azt cső. Nagyon igyekeztem, hogy valami normális ösztöndíjakat össze tudjak szedni, a szociálison felül 35-50 is össze tudott jönni, ha nagyon erőlködtem, 1-1 alkalommal több is. Nyáron semmi, akkor lakhattam otthon ingyen. Dolgozni talán 4x dolgoztam, 2x fesztiválon kerestem 40-40ezret 3 nap alatt és 1x dolgoztam 1 hetet tescoban, 1x pedig buszon foralomszámlálóként 2 napot, hogy rendbeszedjem a dolgaimat, a többit kigazdálkodtam.

2 félévig voltam kollégista, akkor csúnya világ volt, 33ból 12 ment a kollégiumra és a többiből kellett kijönnöm. Nehéz annyiból kaját is szerválni, nemhogy egyetemista életet élni és bejárni mindenre, tanulni mint egy güzü (Az ember nem tud úgy tanulni, ha zsemlén és :D). Az én tanulmányaimmal a munka nem volt összeegyeztethető (a legtöbb szakkal nagyon nehéz), szóval maradt az éhezés. A kaja nagy segítség lett volna, volt akinek a koliban megfőztek előre egész hétre és fagyasztva/hűtve lehozott mindent dunsztos üvegekben és műanyag tálakban. Az én életszínvonalam mellett a kaja+havi15-20 a mennyország lett volna abban az időszakban.

2013. máj. 13. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!