Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen OKJ-t érdemes elvégezni...

Milyen OKJ-t érdemes elvégezni, amellyel könnyen lehet munkát találni?

Figyelt kérdés

Most ősszel érettségiztem és szeretnék jelentkezni, őszre (2021) okj-ra, sajnos most már nem indítanak csak ősszel, így addig keresek munkát.


Szeretnék egy jól fizető szakmát (kb. 160 ezer körül) , amivel könnyen eltudok helyezkedni és pénztgyűjteni nyelvvizsgára és egyetemre.


Egyetemre is azért nem jelentkeztem, mert a szüleim egyáltalán nem tudnak támogatni és az ösztöndíjból, diákmunkából félre rakott pénzem is elment az iskolai dolgokra, de legfőképpen arra, hogy enni tudjunk és a számlák is belegyenek fizetve.


(Mielőtt még megkapom, hogy menjek el vasszerelésbe vagy építőmunkásnak lány vagyok és nem nagyon bírnám a testalkatom miatt)



2020. dec. 23. 00:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
39%

Létezik a diákhitel, ösztöndíj lehetőség.

Ne húzd-halaszd, mert múlik az idő érettségi után, és egyre nehezebb lesz felkészülnöd a felvételire.

Vágj bele.

2020. dec. 23. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
54%

Úgy válaszd meg, hogy az egyetemhez akár pluszpont is lehet. Attól függ milyen szakirányra mész.


Milyen egyetemi szakra mennél?

2020. dec. 23. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
54%

Logisztikai ügyintézőt tudom ajánlani, nekem is az van. Nagyon keresett szakma, mindenhova kell, jól is lehet vele keresni, főleg ha szerzel néhány év tapasztalatot szakmán belül. Lehet aztán utána is egyetemet végezni, logisztikai mérnök, gazdmen, kermark, nemzetközi gazdálkodás pl simán illik a szakmához, mégsem egy büfé diplomád lesz (gazdmenen és kermarkon is van logisztikai specializáció). Nézz utána kicsit miből áll ez az egész, én nagyon szeretem. Szállítmányozás, beszerezes, raktározás, anyagmozgatas stb stb. Az a legjobb benne szerintem, hogy ha elmesz egy adott pozira, és mégsem tetszik, akkor ezer más lehetőséged van, mert nagyon szerteágazó a szám, nem csak egyféle munkát tudsz vele elvegezni. Csak hogy összeget is társitsak a dologhoz, ha csak okjd van és palyakezdo vagy, akkor is simán meg tudsz keresni havonta 220-300 ezret, bárhol is helyezkedsz el majd. Én 280at keresek, most kezdtem a szakmát, és innen csak feljebb van.

Ha tetszik a dolog, mindenképp érdemes belevagni.

2020. dec. 23. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
56%
Ma már szerintem minden szakmával lehet így keresni, ha jól csinálod amit csinálsz. A jelenleg kialakult helyzetben viszont akkora választási lehetőséged az okj-s szakmák között, nem tudom, de engem mindig érdekelt a virágkötés, azt szívesen választottam volna, ha OKJ-ról lett volna szó. Olyat tanulj ami érdekel is.
2020. dec. 23. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

1-es az ösztöndíjhoz és a kollégiumhoz is kéne a szülőktől is papír a jövedelemről, de ezt már középiskolában is alig akarták elintézni.

Talán a diákhitel jó megoldás lehet, de szeretnék pénzt félre rakni, hogy akármi történik legyen mihez nyúlnom.


2-es mérnöki szakon gondolkodom


3-as a logisztikán és az eladón gondolkodtam


4-es Rendben csak, olyat kezdenék el, ami érdekel


Köszönöm a válaszokat, nem értem miért vannak lepontozva, hiszen nekem mindegyik hasznos.

2020. dec. 23. 15:24
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha van elég pontod, akkor inkább mérnöknek menj. :)

Például OE Bánki gépészmérnökin évek óta eléggé alacsonyan tartják a ponthatárokat, ha esetleg a pont lenne akadály.

2020. dec. 23. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
55%
Talán egy logisztikával nem járnál rosszul a mérnöki szakhoz, nem tudod majd pluszpontként beszámítani, de talán valamennyi kapcsolat van közte lehet.
2020. dec. 23. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha a logisztika és az eladó között kell választani, mindenképp az elsőt ajánlanám. Hacsak nem az eladóihoz húz jobban a szíved. De a log.ugyintezo egy versenykepes szakma, pénzben és munkaidoben is sokkal jobb, mint egy bolti eladói munka. Nyilván tiéd a döntés, de ha a karriered is fontos, és nem szeretnél egy szinten megrekedni, akkor inkább a logisztikat válaszd.
2020. dec. 24. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Esetleg ingatlanozással foglalkozni egyetem mellett?
2020. dec. 29. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

A gépészmérnöki szaknak utána nézek a pontom meglenne hozzá.


A logisztikai ügyintéző jobban érdekel, de azt csak szeptemberben tudnám elkezdeni és most lenne rá lehetőségem, hogy az eladót elkezdjem és gondolom az eladóival gyorsabban ellehet helyezkedni.



Az ingatlanozást, hogy érted 9-es válaszoló?

2020. dec. 30. 00:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!