Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen szakra érdemes menni...

Milyen szakra érdemes menni egyetemre ha a művészet és az informatika érdekel?

Figyelt kérdés
Nem vagyok rajzos és amiket néztem művészeti szakok ahhoz mind felvételi kell és az nekem lehetetlennek tűnik. Infóból jó vagyok bár programozni nem nagyon tudok. Megy az angol azt szeretem, de őszintén ötletem sincs hogy mire kéne mennem amik felvin vannak azok közül semmi nem érdekel vagy nem értek hozzá vagy nem is indítják.

2020. dec. 23. 09:52
 1/6 anonim ***** válasza:
17%
Kőműves, ács, burkoló, villanyszerelő
2020. dec. 23. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
29%

Esetleg valamilyen grafikus szakma nem érdekelne? Ott lehetne ötvözni ezt a két területet.


Egyébként a gimnáziumi informatikának nem sok köze van az egyetemihez, szóval ne abból indulj ki.

2020. dec. 23. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
10%

A METU-n (Metropolitan egyetemen) vannak neked való szakok (animátor stb.), nézegesd meg őket.


A másik ötlet egy sima programozó informatikus szak (elte), és rástartolsz a grafikára.

2020. dec. 23. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%
Remetének a himalájába
2021. febr. 22. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
haha mindenki milyen vicces :) sok érett ember
2021. febr. 23. 09:54
 6/6 anonim ***** válasza:
69%

Infóra akkor menj, ha bírót a matekot rendszeresen tanulni és akarsz magatól programozni a net segítségével max tanár mentorál közben. Művészeti meg, akkor, ha szeretsz rendszeresen rajzolni vagy egyéb kreatív tevékenységgel foglalkozni több, mint 4 órában kisebb szünetekkel egy nap. A nyári szüneten le tudtot tesztelni kicsiben, ha tolják az egyetemet otthon. Kitalálsz egy és egy másik projektet, ami 2 héttől 4 hétig tartható legyen és mutasd meg olyan embernek is és kérj kritikát. Lehet egyszerű program, nagyobb tájkép rajtra egy pár emberrel, egyszerű unity játék, animáció nem kell, hogy kézzel rajzolt legyen csak a storyboard jó legyen, képregény.


Persze, ha fővárosi szakokra próbálót magát benyomni, ha művészeti, akkor kalkuláj több évvel és magántanárokkal is van net igaz, de az alkalmassági vizsga bizottság kiszámíthatatlan a nagy jelentkező tömeg miatt, hogy kit választ ki.


Infóra minden hülyét felvesznek 280 pontra, ha nem bme és elte a cél.


Egyetemi szinten a média design mintatantervekben van ez össze rakva kódolás és rajz (lehet photobashing és további alternatíva) is egyszerre. Game design, kreatív írás, animáció, kódolás stb. Ehhez nem kell tudni ténylegesen rajzolni tudni csak egy vagy kettő projektet kell kidolgozni és egy portfólióba rakni. Nem kis munka ez se.


Néz bele azért más szak mintatantervébe nyugodtan, hogy ilyen jellegű meglepetés ne legyen.

2021. júl. 15. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!