Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Biosz emelt érettségin jó...

Biosz emelt érettségin jó eredményt lehetséges így elérni?

Figyelt kérdés

Kéttannyelvű osztályba járok, felvettem a bilógiát faktnak, így emelt szinten tanulom.

Megnéztem pár emelt érettségi feladatsort és úgy érzem nem egészen tudnám megoldani ezeket a feladatokat. Az anyaggal sem haladunk jól és kicsit felületesen vesszük.

A válaszolók közül, aki 2 évre vette fel a biosz faktot, és nem eleve biosz tagozatra járt, nektek hogy sikerült? Jártatok biosz tanárhoz? Esetleg felkészítő tanfolyamra? Szerintetek 2 év alatt lehetséges emelt szinten mindent elsajátítani?

Nyáron is kidolgozom a tételeket fogok is tanulni csak most így elnézve az érettségi feladatsorokat, kicsit elbizonytalanodtam



2020. dec. 28. 13:59
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szia én is kéttannyelvű suliba jártam, remélem nem abba jársz mint én anno, mert az ottani fakt esélytelen volt.:D Én 11. elejétől kezdve egy nagyon jó különtanárhoz jártam, heti egyszer, aki nagyon jól felkészített. Ha érdekel én milyen módszerrel jutottam el egy jó biosz érettségihez írj privátban, szívesen segítek.
2020. dec. 28. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Csigavér. Amikor 16 éves voltam, a biosztanárom közölte anyámmal fogadóórán, hogy ezzel a tudással "a kaposvári agrár szakra sem" fognak felvenni, nem hogy orvosira (ezúton is elnézést kérek minden agrárostól, idéztem a tanárnő szavait, nem én találtam ki). Aztán mégis bekerültem. Neked is menni fog, ha elszánt és kitartó vagy. Oszd be magadnak az anyagot, készíts egy tervet, és tartsd magad hozzá!
2020. dec. 28. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én is kéttannyelvűbe jártam,de szerencsére nagyon jó biosztanárnőm volt. A rendes órai bioszon, és a faktokon kívül tartott nekünk még +2 órát a saját szabadidejéből, másképp nem tudtuk volna átvenni a genetikát is.

Én azt gondolom, hogy biosz olyan tárgy, amire egyedül is fel lehet készülni (kivéve talán a nehezebb biokémia és genetika feladatok, azt azért jó ha valaki elmagyarázza)...

Ezek jók voltak a felkészüléshez: Mozaikos könyvek és esetleg Fazekas,Szerényi Biológia 1,2 (sok dolog volt,ami részletesebben volt elmagyarázva ebben)

Szerényi Nagy biológia feladatgyűjtemény

szóbelihez: Kleininger Tamás- 99 témakör az emelt szintű biológia szóbeli érettségihez

+ az érettségi feladatok.

2020. dec. 28. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
2: Én is orvosira akarok jelentkezni :) és brutálisan félek, hogy nem kerülök be, pedig én amúgy tanulok meg érdekelnek a jegyeim, de az üzeneted most adott egy kis bizatást:)
2020. dec. 28. 18:14
 5/6 A kérdező kommentje:
3: Én Mozaikos és Szerényis biosz könyvből. És köszönöm a könyvajánlásokat! :)
2020. dec. 28. 18:15
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem számìt hány magántanárhoz, milyen drága előkészítőre jársz, vagy hogy faktos vagy-e vagy sem. Csak az számìt, hogy te leülj és megtanuld az anyagot.

Az alap tudáshoz próbáld meg átvenni a mozaikos, kétkötetes érettségire felkészítő sorozatot, mondjuk 2 hónap alatt. Utána olvasd el Gál Béla kiegészítő fejezetek biológiából cìmű könyvét és oldd meg az ÖSSZES érettségit. Egyébként nem gond, ha egyenlőre nehéz. Ha most kezdted a faktot max. növénytant és állattant vehetted át. Ez még messze van a végétől.

2021. jan. 27. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!