Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Érdemes az alábbi esetben...

Érdemes az alábbi esetben elkezdeni a pszichológia szakot levelezőn, fizetősként? Részletezem a kifejtő részben.

Figyelt kérdés

Jelenleg 30 éves múltam. Úgy tervezem, hogy második diplomámnak a pszichológiát választom és így oda jelentkezem. Ha felvesznek, 31 éves leszek, amikor elkezdhetem.

Érdemes még azt a szakot elvégezni levelezőn, fizetősként úgy, hogy aztán ezzel karrierem legyen?

Ha minden jól megy, akkor kb. 36 éves leszek mire megszerzem a pszichológia MA diplomát. 36 évesen nem leszek elkésve úgy, hogy akkor leszek pályakezdő pszichológus?


Családom is van: férjem és egy kisgyerekem, illetve februárban érkezik a második baba. (Ez is a teljes képhez tartozik, helyzetemet illetően.)



2020. dec. 28. 18:39
 1/2 anonim ***** válasza:
81%

Ha szervezetpszichológus akarsz lenni például akkor igen. Még talán akkor is, ha kutatni szeretnél. Ha viszont a klinikum érdekel, ahhoz egyrészt a nemnappali tanrendű képzések szerintem édeskevesek, másrészt meg számolj még úgy 10 év tanulással és utána lehet gondolkodni a karrierépítésen.


Nem lehetetlen, csak mondjuk azt is saját zsebből kellene állni és ha most megy is a levelező téma, te sem gondolod, hogy egy erős gyakorlati felkészültséget igénylő szakmában, ahol ezen akár emberélet is múlhat, mesternél tovább jutsz levelezőn... Szerintem már ott sincs mondjuk levelező.

2020. dec. 28. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
87%
Ja és igen, az tévedés, hogy mester után te klinikai pszichológusként tudsz érdemben működni. Az még onnan egy 4 éves képzés meg egy terápiás ráépülő, jellemzően önköltségen
2020. dec. 28. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!