Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 40 évesen, munka mellett,...

40 évesen, munka mellett, levelezőn elkezdeni a pszichológia BA tanulmányokat másoddiplomaként - mik a kilátások "karrier" szempontjából?

Figyelt kérdés

Karrier alatt nem azt értem, hogy továbbtanulnék pszichoterapeutának, stb. stb. majd magánban vállalnék pácienseket.

Egyelőre "csak" a BA + MA szintben gondolkozom. Az már használható és még azután is lehet menni tovább, fejlődni.


Párkapcsolatom, munkám van. Gyerek nincs, sajnos nem is lesz.

Ezt azért tartom lényeges infónak, mert nem mindegy, hogy munka ÉS család mellett kellene tanulni, vagy nem.



2020. dec. 23. 15:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
54%

Megvalósítható, foglalkozhatsz is vele a jövőben, de szerintem inkább az motiváljon, hogy érdekel a terület, nem pedig az, hogy új karriert szeretnél építeni. 45 éves leszel, ha most elkezded és időben befejezed a BA+MA-t, és sok szakmabelinek ez még akkor sem lesz egy csúcsszuper, jövedelmező életút, ha nem 45, hanem 23 évesen van ebben a helyzetben. Ha nem ringatod magad irreális álmokba (úgy látom, nem), akkor nagy baj nem lehet. Előfordulhat egyébként, hogy bár nem konkrétan pszichológusként építesz karriert, hanem ezt a diplomát használod fel kiegészítésül valamihez. Bármelyik szervezet HR-én jól jöhet ki például, ha van pszichológus a csapatban.


Maga a képzés nem irtózatosan nehéz, el lehet végezni munka mellett, levelezőn, még család mellett is meg tudja csinálni sok ember.

2020. dec. 23. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nálunk van 2-3 40-es a szakon. A BA és MA szint kevés lesz, utána még folytatni kell. Egyébként nem rossz ötlet. Nehéz de nem teljesíthetetlen. Első félévben: Biopszicho (anatómia) gyakorlat és előadás ( főleg neurológiat tanulsz majd), kutatasmodszertan, bevezetés a pszichologiaba, kommunikáció, kultúra és társadalomtudomány, esetleg statisztika( ez atcsuszhat második félévben is) illetve pár szabadon választott tantárgy is kell hogy gyűjtsd a krediteket (kb 30/félév ajánlott). Szerintem ha megvannak a pontjaid, vágj bele, hosszú az út de ha ezt szeretned csinálni akkor megéri.
2020. dec. 24. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
0%
Ha nincs terved minek akarsz 5 évet beleölni egy egyetembe (és gondolom jókora pénzösszeget ha már nincs állami féléved)
2020. dec. 25. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
79%
#3. Talán mert érdekesnek találja a szakot, amihez mondjuk pont nincs senkinek semmi köze, az anyagiakhoz meg végképp nincs.
2020. dec. 25. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
40%
4 - ha senkinek semmi köze a kérdező céljaihoz, hátteréhez akkor meg minek a kérdés? Ha nem tudunk róla semmit, hogy mit akar a szakkal, akkor nem tudunk hatékonyan válaszolni sem. Ha semmilyen olyan infót nem akar megosztani ami segíthetne értelmesen válaszolni a kérdésre akkor nem lehet olyan választ adni ami segít. Komolyan szerinted engem karácsonykor egy random gyakoris anyagi helyzete érdekel?
2020. dec. 25. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

A (talán nem elrugaszkodott) célom pl. az, hogy iskolában iskolapszichológusként (is) dolgozzak.

Talán az eddigi, iskolában szerzett tapasztalataim és az élettapasztalataim valamennyire ellensúlyoznák azt, hogy később kezdenék el pszichológusként dolgozni.


A kérdésem az, hogy a befektetendő idő, energia és pénz megtérülne-e, ha a második diplomának a pszichológia szakot választanám 40 évesen kezdve a tanulmányokat? Vagy már nem.

2020. dec. 25. 23:03
 7/12 anonim ***** válasza:
78%

#5. A kérdező nyilván maga is tipródik, hogy 40 évesen, munka mellett hogy oldja meg, erre jössz ezzel a szokásos provokatív proli stílussal. Hát épp azért kérdez b+, mert szeretné konkrét tervvel elkezdeni a szakot, erre felkérdeznéd, hogy "ha nincs terve, akkor meg minek".


"Komolyan szerinted engem karácsonykor"...az a izgat, hogy hülyeségeket írj a gyakorira. Igen. Pontosan ezt gondolom, nem kell a karácsonyi erényfitogtatás, köszi!

2020. dec. 25. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
34%

7 - egyaltalan nem sikerult ertelmezned amit irtam. Kotekedesrol pedig eleg vicces hogy te beszelsz, amikor te voltal az aki nem a kerdesre valaszoltal hanem csak az en valaszomba alltal bele. Reszemrol veled befejezem, minden jot!


Kerdezo ilyen kifejtesre gondoltam. Oszinten szolva szerintem nem eri meg. 45 eves palyakezdo leszel egy tultelitett piacon es a levelezos diplomat se annyira szeretik. Talan akkor lehet eselyed ha olyan teruleten vagy most, amit a pszichologian belul tovabbvihetsz tapasztalatkent. Pl tanar vagy. Ha siman erdekel a pszicho es emberekkel akarsz foglalkozni sokkal jobban jarsz egy mentalhigine, coaching kepzessel.

2020. dec. 26. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Én nem látom az iskolapszichológiát telítettnek (persze attól is függ, hogy hol, melyik városban élsz), itt simán el lehet helyezkedni egy pszichológia mesterrel (főleg, ha MA-n ezt a specializációt választod). A pszichológia egy nagyon érdekes nagyon szép terület, szóval ha megvannak a lehetőségeid, akkor vágj bele.

Én pl örültem volna, ha gimiben, ahova jártam lett volna valami rendes iskolapszichológus:(

2021. jan. 12. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Bécs P ***** válasza:

Szia,

pszichológia mesterszakos vagyok, sok ismerősöm a gyakorlati életben van, próbálok válaszolni, ha még aktuális.


Legfontosabb kérdésre a válasz: nem késő, és munka, párkapcsolat mellett megcsinálható (nekem voltak idősebb évfolyamtársaim is, illetve olyanok, akik dolgoztak/nak+gyerekük és élettársuk is van.


Másik fontos kérdésre reflektálva: a BA + MA nem ad elég gyakorlatot, mondhatni, szinte semmit, szóval egy egész oké elméleti tudással fogsz kikerülni, és ha szerencséd van és nézelődsz, már MA mellett, ha nincs, MA után szerzel inkább gyakorlati tapasztalatot is.

Az, hogy mennyit keresel, attól függ, hogy hol dolgozol. Ha magánban szeretnél vállalni klienseket (páciens és a kliens nem u.az), úgy véleményem szerint megéri. Közalkalmazottként csak akkor, amennyiben van biztos anyagi háttered, sajnos ez a realitás - elég, ha a bértábláknak utánanézel.


Röviden összegezve: a tanulás része simán..., ajánlom Szegedet, véleményem szerint az a leghallgatóbarátabb. A későbbi "karrier" szempontjából pedig nagyon át kell gondolni, h hol dolgozol vagy milyen formában, h megélj belőle (ha csak nem rendelkezel jó egzisztenciális helyzettel).

2022. dec. 18. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!