Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Tanító-Ember és társadalom...

Tanító-Ember és társadalom műveltségterületi diplomával általános iskolai történelemtanár végzettséget kapok vagy ehhez még szükséges a tanári mesterszak?

Figyelt kérdés

2021. jan. 1. 20:17
 1/5 anonim ***** válasza:
90%
Úgy tudom, de nem biztos, hogy jól tudom, hogy a tanítói műveltségterület arra jogosít fel, hogy az általános iskola 5. és 6. osztályában taníthatod azt a tantárgyat. Szóval szerintem ez így nem teljesen egyenértékű az általános iskolai töritanári végzettséggel.
2021. jan. 1. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha általános iskolai történelem tanár akar lenni, 4 féléves mesterképzésre kell jelentkeznie, tanító oklevéllel. A Felvi.hu-n van tanárképzés választó, ott meg tudja Ön is nézni.
2021. jan. 1. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Tanító leszel aki az általános 5.6.osztályában történelmet taníthat. 1-4.osztályig meg minden más tárgyat.
2021. jan. 2. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
75%
Egy kis szövegértés a tanítónéninek sem ártana. A tanító nem egyenlő a tanárral, a képzés sem ugyanaz.
2021. jan. 2. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)

Így már értem.

2021. jan. 4. 10:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!