Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Így még lehet tovább tanulnom?

Így még lehet tovább tanulnom?

Figyelt kérdés

9-dik és 10-dikben is megbuktam félévkor matekból. Viszont a többi jegyem elég jók voltak. Most 11-es vagyok. Úgynézki idén nem bukok semmiből félévkor de a matek tanár ma olyat talált ki hogy újra kérdez mindent és az alapján dönti el hogy az online oktatás alatt szerzett jegyeink maradhatnak e vagy sem. Tehát lehet lerontja a jegyeimet és ismét bukásra állok. Ha megbukok most félévkor akkor már nem engednek főiskolára? Mert én földrajz és töri tanár szeretnék lenni és mindennel megvagyok a matekon kívül.


Ui:egyébként nyilván készülök és tanulom a matekot is de sajnis néha így se jön össze. Sőt a matek tanárom se könnyít a dolgon mert van olyan higy be se jelenti hogy pl dolgozat vagy csak úgy beírja az egyest mert nem lett jó és stb. Külön fizetős tanárhoz is járok de ugy is alig bírtam a jelenlegi 2,5 átlagot megszerezni.



2021. jan. 4. 16:44
 1/6 anonim ***** válasza:
69%

9. és 10. év nem számít bele senkinek.

Ha a későbbiekben pedig nem valamilyen matekos szakra (mérnök és informatika jellemzően, de gazdasági szakok is) akarsz menni, akkor a továbbiakban sem fog számítani. Persze azért igyekezz ne megbukni.

2021. jan. 4. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Huhh megnyugodtam. Nyilván igyekszek és természetesen nem matekos szakra megyek. Köszönöm szépen a válaszod!
2021. jan. 4. 17:01
 3/6 anonim ***** válasza:
62%

Sok sikert kívánok:) Átérzem amúgy nyugi, én is végig szenvedtem középsuliban a matekot, 2-es voltam azt hiszem végig, aztán most egyetemen is úgy alakult, hogy lett 2 félév matekom. Egyszer 2-es, egyszer pedig 3-mas lettem belőle.

Nem tudom amúgy, hogy tudod-e már hogy működik a felvételi, de ha a földrajz és a történelem érdekel, akkor ebből a kettőből kell nagyon készülnöd, és ha jól sikerül, akkor ezt a kettőt duplázzák, és úgy nem mind az 5 érettségi tárgy fog számítani. Nekem is duplázva lett az (emelt) angol és a magyar.

2021. jan. 4. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
85%

El kell keserítselek, földrajz tanári szakon rengeteg matekos tárgyad lesz. A tanárképzés pedig jo néhány éve nem főiskolán, hanem egyetemen zajlik.

A kérdésedre válaszolva azt tudom mondani, hogy a félév nem számít sehová, elvi lehetősége megvan, hogy bejutsz a kívánt szakra. Nem tudom, hova szeretnél menni, az idén az ELTE-n 408, Debrecenben 322, Szegeden 328 volt a ponthatár, főleg az utobbi simán elérhető.

2021. jan. 4. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
4-es megtudod mondani hogy milyen matekos tárgyaim lesznek földrajzzal majd? Tudsz erről pontosabb infót adni nekem?
2021. jan. 4. 18:38
 6/6 anonim ***** válasza:
91%
Közgazdasági alapismeretek, meteorologia, alkalmazott matematika gyakorlat, statisztika. Térképészeti ismeretek, csillagászat tantárgyakban is van matek. De ne add fel, a matek is megtanulhato, csak lélekben készülj rá, hogy ez lesz.
2021. jan. 4. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!