Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Most hogy eltörölték az OKJ-t...

Most hogy eltörölték az OKJ-t milyen lehetőségek maradtak a továbbtanulásra, pályamódosításra munka mellett, akár közép-, vagy főiskolán?

Figyelt kérdés

21 éves vagyok. Munka mellett szeretnék majd elkezdeni tanulni, akár fizetős képzésen is. Úgy gondolom, hogy az eszem meglenne egy főiskolához is akár, csak eddig lusta voltam, és semmi nem érdekelt. Az utóbbi fél évben a életemben történtek miatt változtam rengeteget. Érettségim van és 2 szakmám. 1 hónapja elkezdtem dolgozni és idő közben keresem, hogy mi az ami érdekel valójában. Viszont ugye az OKJ-t eltörölték. Jelenleg a lelki állapotom miatt nem szeretnék belekezdeni túlzott keresgélésbe, csak szeretném megtudni ezt a pár dolgot. Köszönöm előre is, ha valaki segít. Kérdéseim:


1, Esti és levelező képzésen iskolai rendszerben továbbra is lehet tovább tanulni szakmákat? Nyilván így több idő, de nem számít, jobb az is, mint a semmi.


2, Ha pl. úgy döntök, hogy pszichológusnak megyek, mert érdekel valamennyire ez az irány is, az pénzbe fog nekem kerülni, vagy lehet ingyenes is akár egy főiskolai oktatás 20-on évesen? Mitől függ ez?


Köszönöm a segítséget és a válaszokat!



2021. jan. 5. 15:31
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha egyetemi esti/levelező képzésre gondolsz (őszintén nem tudtam eldönteni), nem több idő, csak a kontaktórák vannak máshogy csoportosítva. Hogy az okjvel mi van, arról nem akarok hülyeségeket beszélni, de pl estin/levelezőn egyetemen is lehet papírt szerezni, ráadásul ha csak alapszak kell, rövidebb idő alatt, mint egy 5 éves okj. Mesterrel meg egyforma.



Ha pszichológusnak akarsz menni, akkor eszedbe se jusson az esti. Tudom, van belőle levelező, de egyrészt, a későbbi képzéseidet nem tudod megúszni nappali/jelenléti nélkül, mert ez a szakma kifejezetten erősen gyakorlatorientált egy szint fölött, másrészt meg alapszakkal az égadta világon kb semmit nem lehet kezdeni, ha pedig terapeuta akarsz lenni, nem kutató/munkapszichológus/talán tanácsadó, akkor alsó hangon 10 évet kell tanulni, aminek nagy része jelenléti oktatás saját zsebből állva. Alapvetően van 12 ingyenes féléved osztatlan, alap meg mesterszakra, csak az a baj, hogy a szakirányú továbbképzések és terápiás képzések ebbe nem tartoznak bele, másrészt kb a mesterszak végével kilőtted a keretet és az még nagyon az eleje a klinikai szakiránynak/

terapeuta képzésnek.

2021. jan. 5. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szia!

Tanulhatsz pszichológiát államilag támogatotton is, annyi kell hozzá, hogy legyen minimum egy emelted, és elérd a ponthatárt.

2021. jan. 5. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!