Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hova lenne érdemes mennem...

Hova lenne érdemes mennem gazdasági menedzsment szakra?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Egy hónapom van eldönteni hogy hova is szeretnék tovább menni. Az IBS-en, Corvinus-on és az ELTE-n gondolkozok, esetleg még a BGE-n. Egyikre se jár egy ismerősöm se ezért szeretnék segítséget kérni. A gazdálkodási és menedzsment szak érdekelne magyarul vagy angolul. Úgy néz ki hogy mindenképpen fizetősre mennék. Melyik egyetem lehetne a legjobb választás? Örülnék hogyha kaphatnék olyanoktól választ akik még oda járnak vagy már elvégezték esetleg. A válaszokat előre köszönöm!:)

2021. jan. 5. 22:19
 1/1 anonim ***** válasza:
69%

Ez a szak az utóbbi években egy gyűjtő lett; nagyon sok motiválatlan és link alak jelentkezik csak azért, hogy legyen papírja valamiről és mivel a szak nem túl nehéz, sajnos gyakran sikerrel is járnak, ami eléggé rombolja egyes egyetemek megítélését. A Corvinus a magas ponthatáraival szerintem ezeket javarészt kiszűri így én azt javasolnám. Angol képzés esetén szerintem bármelyik jó, ott nem hiszem, hogy van ilyen probléma.


A gazdment pedig annyiban gondold csak át, hogy nem érdekel-e speciálisan valami részterülete. Ismerőseim gyakran szembesültek azzal még suli alatt, hogy nem hívták be őket pénzügy/számviteli/HR-es állások interjúira, mert munkatapasztalat híján, csak a szakot nézve inkább azokat preferálták, akik direktben az adott témát tanulták.


Ez persze a te döntésed és nem akarok beleszólni, de talán elolvashatnád az AK, GPME vagy a PSZ képzési programját. Ezek a legértékesebb gazdasági szakok a munkerőpiacon jelenleg.

2021. jan. 6. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!