Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogy viszonyuljak most akkor...

Hogy viszonyuljak most akkor ehhez? Túl nagyok az elvárásaim?

Figyelt kérdés

A problémám jelenleg az, hogy úgy érzem ez a félévem eltelt, anélkül, hogy érdemi dolgot produkáltam volna. Tavaly végeztem alapszakon, de mellette elkezdtem egy osztatlan képzést. Mindkettő mellett dolgoztam gyakornokként, havi 60-70 órát, ami sokszor jól jött. A vírus miatt azonban márciustól kevesebb munkám volt + írnom kellett a szakdogámat és készülnöm a másik szakomon a vizsgákra. Annak ellenére, hogy le votlam terhelve, sikerült mindkettőt megcsinálnom, úgy hogy még ösztöndíjat is kaptam, ami tökre motivált.


A nyár valahogy eltelt, diplomavédésig nem dolgoztam, szóval volt egy olyan 1,5 hónap pihi. Július végét és auguszutsból kb 3 hetet dolgoztam, jött a cash. Aztán jött a szeptember. Mivel be kellett járnom az órákra, ezért eleinte nem is vállaltam be munkát a cégemnél, hogy azért legyen időm az egyetemre. Októberben és novemberben végül dolgoztam hasonlót olyan havi 60-70 órát. Utána viszont már nem. Eljött a december, vizsgaidőszak és azon kaptam magam, hogy az eddigi eredményeim alapján nem biztos, hogy fogok kapni ösztöndíjat már a kövi félévre. Ez nekem eddig havi 26-28 ezer forintot jelentett, ami azért jól jött. Sokáig készültem egy húzosabb tárgyra (közigazgatási jog), tényleg szerettem és élveztem rá készülni, aztán szóbelin mégis leblokkoltam és nem tudtam felidézni az anyagot, így sikerült egy 2-est produkálnom.


Tök szarul érzem magam, hogy nem is dolgoztam olyan sokat ebben a félévben, de nem sikerült annyit összekaparnom, hogy legyen tanulmányi ösztöndíjam kövi félévre. Annak ellenére, hogy februártól már dolgozni fogok és amellett csinálni az egyetemet (nettó 250-et fogok keresni, szóval az 5 havi ösztöndíj az 2 heti munkabéremet jelenti), de így is rossz érzés, hogy valamiért lejjebb adtam ebben a félévben.


Lehet túl sok lovat akarok egyszerre megülni? Annyira jó lenne jól teljesíteni mindkét helyen, de valahogy az agyam mostanában kikapcsolt rendesen működni, vagy belül elbíztam már magam, hogy van teljes munkaidős melóm és ezért nem fontos az 5 havi ösztöndíj sem. Olyanokon is gondolkodok, hogy de jó lenne TDK-zni, ÚNKP-zni, azokból is össze lehetne szedni mindenféle ösztöndíjakat.


Szóval a kérdésem igazából az, hogy ez most túlhajtás, amit csinálok, vagy igazán elvárható lenne, hogy ha már nem is melóztam sokat a félévben, mégis jól teljesítsek az egyetemen?


24/F (ha számít)


2021. jan. 7. 01:10
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
Van ilyen, hogy egy félév nem jön be. Arra vigyázz, hogy a következő ne ilyen legyen.
2021. jan. 7. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!