Mi a véleményetek? PTE.

Figyelt kérdés

Van még 2 évem hogy eldöntsem ezt(10.osztályba járok jelenleg) , de ma délután nagyon ráálltam az egyetemkeresésre. Eddig olvasottak alapján, eléggé szimpatizálok a Pécsi Tudományegyetem-mel. Ezen belül az anglisztika szakot néztem ki magamnak. Szeretem az angol nyelvet, első osztályos korom óta azt tanulom. És ha őszinte akarok lenni, nem is igazán van más, amit eltudnék képzelni magamnak.

Van aki lehúzza, mondván hogy semmire se jó, és van a másik véglet, amelyik oda van érte. Nektek mi a véleményetek erről?

Illetve magáról az egyetemről, városról?

Nagyon szopatós a rendszer? Mellette lenne időm dolgozni?

Aki esetleg ugyanezen a szakon van, milyen az oktatás minősége, milyenek a tanárok? Esetleg a bulikról is írhatnátok, milyenek, hogy történik egy ilyen buli.

Vagy ha esetleg tudtok, ajánlanátok még olyan egyetemet, ahol érdemi, nem kibaszós anglisztika oktatás megy? A dunántúlon, lehetőség szerint, Pest a legtávolabbi hely, ahová mennék.

Személyes tapasztalatokat olvasnék szívesen, bármit ami ehhez a témához kapcsolódik. :))

Előre köszönöm a válaszokat.



2021. jan. 7. 04:05
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
52%
Dunántúlon Pestre érdemes menni anglisztikára. Ha nem tudod megfizetni, akkor Pécset ajánlom, de csak a minorválaszték miatt, maga a tanszék katasztrófa, bár fejlődött az elmúlt 5 évben.
2021. jan. 7. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
52%

Szombathely arra jó, hogy az ELTE-hez csatoltak, de ki tudja mi lesz arra, amire te kerülsz oda. Veszprémet ajánlom a legkevésbé


1 Pazmany

2. ELTE/Károli egy helyen, attól függ, hogy családias légkőrt keresel vagy nem

3. Elte Savaria, amennyiben meg az Eltehez fog tartozni

4. Pecs

5.Veszprem

2021. jan. 7. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
*az elte savariat csak akkor valaszd, ha szombathelyi vagy és ha nem válik ki az elteből. Ha kiválik, mire te jelentkeznek, még Veszprém után tennem, utolsonak
2021. jan. 7. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

A legtöbb anglisztikás ismerősöm otthon ül és azpn gondolkodik, hogy most mihhez kezdjen az életével. (csak mondom).


Illetve, a pécsi BTB egy katasztrófa. Nagyon szervezetlenek. Egy nem anglisztikás barátom jelentősen csúszik a képzéssel, mert tárgykódokat néztek el a To-s kollegák a képzés elején.


Nem sűrűn mondok ilyet, de a pécsi btb nem éri meg sem az időt, sem a pénzt.


Az, hogy érdekel az angol, az nem indok, hogy te anglisztikára menj. Engem is érdekel az angol. De eszembe nem jutna anglisztikára menni emiatt.


A kérdés, hogy mire van lehetőséged? Melyik város lenne közel és melyik lenne megfizethető?

2021. jan. 7. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

*BTK


Elnézést az elírásokért. 4-es voltam.

2021. jan. 7. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
65%
Bocsánat, de az anglisztika igenis megéri. Lehetsz egy szakos angoltanár. Anglisztika BA+Anglisztika MA + 1 év pedes pszichos mester. Jobban megéri mint az osztatlan, plusz már sima nyelvszakkal is lehet iskolában tanitani.
2021. jan. 7. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
69%
Persze, egy mérnök vagy info jobban megeri. De akinek nincs hozza esze?
2021. jan. 7. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

6-os, de a kérdező nem írt olyat, hogy iskolában akar tanítani. Vagy vannak ilyen ambicíói?


Annyit írt, hogy érdekli az angol, mint nyelv. Általánosságban a PTE-BTK-ra írtam, hogy szervezetlen. De más egyetemek lehet sokkal jobb a rendszer és a hozzáállás.

2021. jan. 7. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Én is azt mondtam, hogy ha anglisztika, akkor Pest. De ha nem engedheti meg magának, akkor (jelenleg) Elte-Sek, utána Pécs, utána Veszprém. Ha kiválik Szombathely, akkor Pecs, Elte, Veszprem
2021. jan. 7. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
86%

Harmadéves pte-vagyok, ugyan közgázös de a legjobb barátnőm végzős anglisztikán.


Mivel pécsi vagyok, valamennyire elfogult. Olcsóbb mint bp. Alapvetően szerintem szép város, normál esetben sok a program. Augusztus végetől, júni közepéig rengeteg a külföldi, nyáron meg azért megy a turizmus tehát van élet.


A barátnőm elég sokat mesélt az anglisztikáról, mutatta miket tanulnak. Folyékonyan beszélek angolul, sok értelmét magának az anglisztikának nem latom, abban az esetben van értelme ha pl szakfordító akarsz lenni vagy ilyesmi amihez morfológiát meg ilyeneket kell tanulnod.


Ami elég hülyén van náluk, bár ez sok mas helyen is, hogy a tárgyaknak nagyon kevés a kredditértéke ilyen 2-3, tehát már első félévben is 12 tárgya volt, és azóta is mindig ilyen 11-13 körül, ami azért egyetemen nagyon nem vicces.


Amit a pte-ről el tudok mondani, persze azért karonként vannak eltérések, hogy sok a program, szokott lenni oktoberfest, kolbászevőverseny:D, a gólyatáborok is jók szoktak lenni, majális, sok a buli, ezekre olcsóbban mehetsz ha pte-s vagy, sörpongbajnokság, és a PEN. Sok koncert is szokott lenni stb stb.


Naluk pl majdnem minden órán katalógusoznak, aminek nem sok értelme van, mert sok órára felesleges lenne bejárni vagy csak nagyon rossz időpontban van (nyilvan én a saját szakomhoz tudom viszonyítani az alapján amit a legjobb barátnőm mesél).


Szóval összességében én a várost, egyetemet nagyon tudom ajánlani, az anglisztikát meg akkor ha pl fordítassal akarsz foglalkozni, esetleg tolmácsolással, de ahhoz több nyelv kéne.


Az oktatókra, meg csak azt lehet mondani mint minden egyetem esetében, hogy vannak ilyenek is olyanok is. Vannak jók es rosszak, ez amúgy ízlés kérdése is. Volt most ebben a félévben egy oktatóm, ki nem állhattam, az arcom le akartam kaparni de sokan szerették. Masok vagyunk.

2021. jan. 7. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!