Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nincs kedvem tanulni mit tegyek?

Nincs kedvem tanulni mit tegyek?

Figyelt kérdés
Elsősegélyt kell tanulnom megvannak a tételek de nincs kedvem azt se tudom higy álljak neki. Gyógypedagógiát is kell marciusba vizsgazok semmit nem tanultam még rá.vezetni is kéne.segitsetek!

2021. jan. 9. 14:54
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Irjatok legyszi
2021. jan. 9. 15:09
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Vedd elo az elso tetelt es olvasd el. Ennyire egyszeru.
2021. jan. 9. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Vagyis valaki kifizette a jogsi tanfolyamot, de te fosol ra mert nincs kedved. A penzt volt kedved elfogadni?
2021. jan. 9. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Igen anyám de már egy éve csinalom vezetésből is meghuztak 3x elsősegélyt leszartam eddig
2021. jan. 9. 15:22
 5/11 A kérdező kommentje:
De mar csak egy evem van sot annyi se meg kene csinalni de semmi kedvem
2021. jan. 9. 15:23
 6/11 A kérdező kommentje:
Nem tudom hogy tanjak irjam e nyelvizsgat is elkeztem azt se tudom
2021. jan. 9. 15:23
 7/11 A kérdező kommentje:
Tanuljak*
2021. jan. 9. 15:23
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Próbáld meg máshogy felfogni. Az elsősegély nem elsősorban tételekből áll, hanem valójában egy rakás élethelyzetből, amikor akár egyszerű fogások segítségével is nagyon komoly mértékben segíthetsz, akár a mentő megérkezése előtt.

A mindennapokban egyszerű helyzetekben is jól jön (pl. konyhában elvágtad az ujjad), de bármikor egy pillanat alatt kerülhetsz komolyabb szitukba ia. Képzeld el például az adott helyzeteket:

1. Kerti partin vagy, éppen ráksalátát esztek, amikor az egyik legjobb barátod hirtelen rosszullétre panaszkodik ("Nem érzem jól magam, szédülök, elájulok"), majd elájul és nem mozdul, hiába ébresztgetitek. Mit teszel?

2. A barátnőddel ebédet főztök náluk, amikor véletlenül, figyelmetlenségből megfogja a forró tepsi szélét - az egész tenyere azonnal égővörös lesz. Mit teszel?

3. A 2 éves unokahúgodra vigyázol 1 órán át, amikor szaladgálás közben elesik, és csúnyán beveri a homlokát az asztal élébe. Nem vérzik, de lett egy nagy púp, és a kicsi furán viselkedik: szédeleg, és nemsokára el is álmosodik. Mit teszel?

4. Ismerősödnek segítesz kerti asztalt készíteni, amikor súlyos baleset történik: a fűrész elkapja az alkarjánál, a csukló közelében. A keze megmarad, de spriccel a vér. Másodperceid vannak, mit csinálsz?


Ha így közelíted meg, talán több kedved lesz :) sok sikert!

2021. jan. 9. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
gyártósorokhoz visz céges busz, ne erőltesd
2021. jan. 10. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Velem is sokszor van ez, de ha bele tudunk vágni meg is tudjuk csinálni.... Gondold végig mit érsz el azzal ha fel adod, és mennyivel jobb lesz, ha megcsinálod. Nyilván, ha muszáj nem tudsz mást csinálni. Állíts be pl ébresztő, hogy most egy óráig csak tanulsz, aztán tarts szünetet. Főleg ha már nincs egy éved se, akkor ezért vedd rá magad, hogy mindjárt vége, de ha nem csinálod meg, akkor eddig hiába szenvedtél..... Tanulj úgy, hogy érdekeljen
2021. jan. 12. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!