Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A felsőoktatási szakképzés...

A felsőoktatási szakképzés felsőfokú oklevelt ad ?

Figyelt kérdés

Fogalmi zavarban vagyunk, ugyanis történt egy törvénymódosítás, aminek az értelmében a felsőfokú oklevél kiváltja 2021-ben az emelt érettségit.

Na most mi számít ilyen oklevélnek ?

Történetesen az elvégzett szak nevében is benne van, hogy "felsőfokú Jogi asszisztensi". Viszont az interneten olvasható, hogy a FOKSZ képzés nem számít ilyennek, akkor most mi az igazság ? Ráadásul egy Igazgatásügyi BSc-re történne a jelentkezés, tehát még kredit elismerés is végbe menne...



2021. jan. 12. 10:34
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

A pontszámítás 280-400 pont között az alábbiak szerint történik, ehhez kell hozzáadni a többletpontokat pl. nyelvvizsga. Ebben az esetben az érettségi egyáltalán nem számít:

elégséges minősítésű oklevél esetén 280 pontot,


b) közepes minősítésű oklevél esetén 320 pontot,


c) jó minősítésű oklevél esetén 360 pontot,


d) jeles minősítésű oklevél esetén 380 pontot,


e) kitűnő minősítésű oklevél esetén 400 pontot kapnak a jelentkezők a felsőfokú végzettségük alapján.

2021. jan. 20. 15:17
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
Köszi! :)
2021. jan. 20. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim válasza:
67%

Szia,


Kérdezni szeretném, hogy sikerült így bejutni alapképzésre? Én is FOKSZ-al szeretnék jelentkezni alapképzésre de nekem azt írják, hogy kell az emelt érettségi. :(

2021. júl. 2. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
67%
13as, tényleg? Hol írják ezt? Mi az igazság akkor? Engem is érdekelne, hasonló helyzetben leszek.
2021. júl. 2. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
75%

Egyetem függő! Ha ugyanoda, ugyanerre a szakra jelentkezel akkor nem kell emelt érettségi. De ez egyetem függő!


[link]

2021. júl. 2. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

Szia!


Igen megadták a pontot az illetőnek. Ahogy írtam a fokszos végzettség csak bizonyos konkrét szakokra jó

2021. júl. 7. 12:53
 17/17 anonim válasza:
100%

Sziasztok! Nekünk is azt mondták,hogy a FOSZK oklevél kiváltja az emeltet(2022) hogyha gazd-menedzsment foszk-on végzem akkor a szakirány esetén kiváltja...azt mondták az lenne a kérdésem, hogy a szakirány kimondottan azt a szakot jelenti vagy bármely gazdasági kar szakját pl: kereskedelem marketing,?

ELŐRE IS KÖSZÖNÖM A VÁLASZOKAT!

2022. jan. 7. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!