Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Felsőoktatási szakképzés vagy...

Felsőoktatási szakképzés vagy inkább Bsc? (programtervező informatikus)

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Végzős, gimis vagyok.. Informatikából fogok érettségizni, de az infó tanárunk azt ajánlotta,hogy inkább menjünk FOSZK-ra mivel nem tanultunk emelt szintű matekot és programozni sem. A programozás alapjait tudom csak (azt is magamtól)...

Szerintetek mit érdemes választani? És miért?

Előre is köszönök minden értelmes választ. :D



2020. szept. 9. 16:02
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Én a bsc-t javaslom, mert az egy felsőfokú végzettség, míg a foszk csak egy középfokú végzettség. A munkaerőpiacon jobban játsz a felsőfokú végzettséggel.
2020. szept. 9. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Utána mennék mindenféleképpen Bsc-re is.. csak nem tudom meg merjem-e kockáztatni egyből.
2020. szept. 9. 16:53
 3/6 anonim válasza:
100%

1: Hülyeség. Az is felsőfokú végzettséget ad, több egyetemi honlapon is olvasható, de például: [link]


2: Ha nem tanultál komolyabb matematikát és informatikát és nincs igazán hozzá "tehetséged" akkor pl egy BSC mérnökinformatikus kínkeserves lesz, de valószínűleg nem fog sikerülni.


[link]


A képzést elkezdettek 60-70% nem szerez diplomát! Annyira komoly a sztori!


A FOSZ (elsőre) sokkal barátságosabb. Van igaz matematika (egy félév), és programozás (egy-vagy két tárgy), de sokkal jobban gyakorlatiasabb és hasznosabb az egész. Ki vannak belőle véve a felesleges tárgyak. Gazdasági, jogi tárgyak, testnevelés (muhahahha, egy infosnak? :D) és szerintem a Fizikai is ide tartozik. Ami ráadásul 2 féléves és lejössz az életről a tananyag miatt, nagyon mély. Pár tantárgy azért BSC-ről mibe is vágod a fejszéd, ha belemész:


Matematikai analízis I-II, Lineáris algebra és diszkrét matematika, Fizika I-II, Diszkrét matematika(igen van egy ilyen külön is), Valószínűség számítás és matematikai statisztika, Numerikus analízis, Adatstruktúrák és algoritmusok, Operációs rendszerek (sok egyetemen ezzel a tárggyal irtják az embereket, jobban mint a matekkal)...és a programozás tárgyakat még fel sem soroltam! :D


Na mit mondasz?

2020. okt. 5. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Bent vagyok a rendszerben és ez egy fontos része a mondandómnak.

Foszk-ra azok mennek akiket nem vették fel bsc-re. Nálunk foszkon ugyan azt tanulja a bsc-s mérnökinfós mint a foszkos. Annyi különbség, hogy mivel kevesebb félév kevesebb tárgy. Csak matek 1van nincs fizika stb.

Ha felvesznek bsc-re járj bsc-re! Nem tanultál emelt matekot? Ne foglalkozz vele! Én sem és mégis túljutottam rajta. Ami problémás lehet, hogy bsc-re valamiből emelt érettségit kell tenni foszkhoz viszont nincs ilyen feltétel. Ha a matek kilőve marad a fizika, infó... Egyik sem egyszerű

Az infó programozni kell és nem egyszerű. Meglepően nehéz. De azt mondom csináld meg juss be bsc-re. Azt mondom neked, ha be tudsz jutni onnan minden csak tőled függ!

Az informatika egy olyan szakma ahová alázat kitartás és szorgalom kell. Egy egyetemi képzés erre nagyon jól be tud állítani. Tanulni kell. Mindent az alapoktól kezdenek. Matekot is, programozást is. Lehet, hogy gyors lesz, de az alapoktól indul. Szintén jó tanács: ne félj kérdezni, ha nem megy ne érezd magad rosszul tőle, nem vagy egyedül vele. A teremben lesz még 80 másik ember akinek halvány lila gőze nincs arról mit beszél a tanár. Ha egy tanár azt látja rajtad, hogy készülsz és figyelsz az óráin hidd el megjegyez és vizsgán segíteni fog. Vannak olyan emberek akik a analízis 1-et 3 félévig hallgatják, de a te célod ne az legyen, hanem hogy átmenj elsőre. Ha azt gondolod nem fog jól sikerülni, akkor lődd be a 2est de az legyen fix. Az átlagodat pedig felhúzzák más tárgyak.

Visszatérve: az alapképzés diplomát ad, aki külföldön pályakezdőként kifejezetten előnyös lehet, ha jól csinálod amit csinálsz.

Foszk nem ad diplomát csak felsőfokú oklevelet, viszont kevesebb idő és Magyarországon belül ezzel is el lehet helyezkedni.

Viszont célszerű figyelembe venni, hogy kevesebb idő kevesebb tudás. Persze lehet önképezni magunkat, de sokat segít ha van mellette egy mentor is.

2020. okt. 6. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Igaz én nem mérnökin vagyok, de nálunk is ugyanazokra az órákra járnak be a FSZ-esek, mint a BSC-sek, szóval szerintem ez minden szakon így lehet.
2020. okt. 6. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Először is köszönöm a válaszokat.

Mint közben kiderült a tanárunk minden évben lebeszéli a diákokat.. (nincs kedve tanítani).


#3. Matekból csak 5ösöm van/volt, persze nem azt mondom hogy minden tudok mert az nem igaz csak elég szorgalmas vagyok még akkor is ha valami nem annyira megy és több időt fektetek bele (ezt inkább a humán tantárgyakat érinti). De elvileg teljesen más az egyetemi matek szóval ez nem sok vizet zavar...


#4. Azóta beszéltem több tanárral, ismerőssel és ők is azt mondták amit te, hogy menjek BSC-re mert meg lehet csinálni, hisz olyanok is elvégezték akik még emelt infót se tanultak.

Valószínű infóból teszek emeltet, el is kezdtem a programozást, amennyit csak tudok... aztán majd lesz valahogy.

2020. okt. 6. 14:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!