Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gazdálkodási és menedzsment...

Gazdálkodási és menedzsment felsőoktatási szakképzés vagy pénzügyi és számvitel?

Figyelt kérdés

- matek mennyire nehéz ezeken a szakokon?

- a kommunikáció mennyire szükséges?

- mennyire kell aktívnak lenni az órákon?


2021. jan. 14. 12:02
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Van matek, de Foksz-on még kevesebb, abszolút teljesíthető. Ba-n lesz több és nehezebb a matek mind a két szakon.


Szerintem ez egyetem függő, de nálunk gazdálkodás és menedzsmenten azért kellett prezentálni, projekt feladatokat csinálni. Oktató függő az órai aktivitás, azért néha nem árt hozzá szólni az órákhoz a két év foksz alatt.


Psz-el talán hamarabb találsz munkát, mint a gazdálkodás és menedzsmenten, de mindenképpen kellene a diploma. Gazdasági képzéseken kell a diploma, nem elég az oklevél.

2021. jan. 14. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én gazdmen-re jártam és bár nem foksz-ra, de tudom, hogy ők is velünk tanulták a matekot, közös volt az óra (azt nem tudom, hogy vizsgán ugyanolyan nehézségű feladatokat kaptuk-e). Annyi, hogy nekik csak 1 félév volt. Nálunk a matekon csúsztak a legtöbben, nagyon sok embernek nem sikerült elsőre és nem egy olyat ismerek, akinek csak nagyon sok próbálkozás után sikerült (írtunk 2 zh-t, ami az aláírásért ment, szóval akinek nem lett elég pontja, az már vizsgázni se mehetett abban a félévben). Persze azért simán teljesíthető, csak sokat kellett rá készülni, mert nem volt könnyű. Ha nincs érzéked a matekhoz, akkor sok gyakorlással kompenzálható, max kérsz segítséget, ha nem értesz valamit.


Volt pár prezentáció, de azt leszámítva teljesen tanárfüggő, hogy ki mennyi aktivitást vár el. Volt ahol egész órán csak csendben ültünk és jegyzeteltünk, de volt olyan gyakorlat, ahol meg felszólítottak vagy ahol pontozta a tanár az aktivitást és ez beleszámított a végső jegybe is. Szóval elég változó.

2021. jan. 14. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!