Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan lehetek tűzoltó és...

Hogyan lehetek tűzoltó és érdemes-e annak lennem?

Figyelt kérdés

24 éves sportoló vagyok és egyetemre járok. Az egyetemi képzés mellé szeretnék magamnak olyan munkát, ahol másokon tudok segíteni. Világ életemben kiakartam magamat próbálni tűzoltóként. Hogyan tudok jelentkezni? Mennyi időt vesz igénybe, milyen a beosztása egy tűzoltónak? Mennyi a fizetés?

Előre is köszönöm a válaszokat!



2021. jan. 15. 02:37
 1/6 anonim ***** válasza:
Itt leírják szépen,érthetően [link]
2021. jan. 15. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem muszáj hivatásosnak lenned, lehetsz önkéntes is, több száz egyesület van.
2021. jan. 15. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
75%
Az a baj havi netto 130ezret fizetnek csak, pedig szerintem megérdemelnének havi 500ezer nettót is, csoda hogy vannak még tűzoltók..
2021. jan. 16. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Hivatásos tűzoltóként írom amit írok

A harmadik válaszadó téved, akármennyire is sz.r a fizetésünk azért nem 130 ezer forint, 170-et kap kb egy pályakezdő.

A második válaszadóra reagálva: Igen lehet önkéntes is valaki de ha tényleg komolyan gondolja valaki a szándékait és minél többet tapasztalni is akar a szakmából annak hivatásos vagy esetleg önkormányzati (utóbbi elég kis aránya a tűzoltóknak) tűzoltónak érdemes állnia.


Nappali tagozatos egyetemistaként nem lehetsz tűzoltó max levelezősként. Ha már csak a kiképzést nézzük az 5 hónap és abból 2 hónap kötelező bentlakás a maradék 3-nál opcionális de így is hétfőtől-péntekig "iskola".

A beosztás (ha itt az időre kérdezel rá...) 24/48. Azaz 24 órát dolgozol 48-at "pihensz". Akár milyen nap, ünnep, év vagy akrámi legyen mindig így van, minden 3. nap a te szolgálati csoportod van szolgálatban.

Én is végeztem már egy főiskolát tűzoltóság mellett de csak levelezőn kivitelezhető.

Ha esetleg jelentkeznél... egy tanács. Ezt a "ki akarom próbálni magam" szöveget/hozzáállást ne erőltesd. Se a felvételinél nem feltétlen szokták jó szemmel nézni se a tűzoltóságon a kollégák (nekem ez a tapasztalatom). Ha valaki tűzoltónak menne az igen is akarjon tűzoltó lenni máshogy nem is feltétlen veszik fel de sokkal inkább nem fog tudni megmaradni a szakmában.

2021. jan. 27. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Szerintem nem tévedek, megérdemelnének 500ezer nettót is.. ha nem lennének egy csomó ember életét veszhetné stb stb tipikus nélkülözhetetlen munka csak a szemétláda kormány sajnálja a pénzt tőlük, szomorú.. köszönjük hogy vagytok
2021. jan. 27. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Arról hogy mennyit kéne keresnünk mindenki máshogy vélekedik, az tény hogy lehetne több a mostaninál de ez más téma....

A válaszod téves volt abban hogy 130ezret keresünk ami nem igaz. Erre céloztam mikor írtam a válaszom.

2021. jan. 27. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!