Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » A Semmelweis egyetem környékén...

A Semmelweis egyetem környékén hol érdemes lakást venni? Maximum 20 perc utazás mellett esetleg? Tűzoltó utca, Üllői út,8-9. kerület.

Figyelt kérdés

5-6 évig fogok ide járni, így értelmesebbnek találom, ha veszek lakást és nem pedig bérelek!

Hol érdemes lakást venni?

Újabb építésűt szeretnék, tégla lakást, esetleg társasházat (lényeg, hogy ne legyenek papírvékonyak a falak), szép, igényes, kultúrált, szerethető környezetben és nem veszélyes utcával.

Maximum 12 millió ft-om van rá( minimum 2 szoba, 55nm2), bár jobb lenne, ha olcsóbban találnék!


Kérlek segítsetek, egyáltalán nem ismerem Pestet!


Köszönöm!


2014. dec. 1. 01:39
 1/7 anonim válasza:
Nagyvárad tér... Az mindig is egy "lepra" környék volt, már elnézést a kifejezésért, de ez úgy kikívánkozott belőlem. Nem messze nőttem fel onnan és éltem elég sokáig is. Amiket arrafelé láttam, azt inkább nem írom le részletesen. Nappal sem ritka arrafelé a bűncselekmény és az orczy téri szakasz meg tele prostikkal, drogosokkal, szeméttel, brazilokkal... Talán egy utcára nyíló ablakos nagykörúti az, amit én esetleg vennék, ha... annak is a baross utca - mester utcai szakaszán, vagy esetleg az oktogonnál, andrássy út. 12 millából simán fogsz tudni venni normálisabb helyen is, ilyen ingatlanárak mellett. :) A nagyvárad teret meg felejtsd el örökre, már ha nyugis környezetre vágysz...
2014. dec. 1. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
47%

Abszolút igaza van az elsőnek, egy ótvar környék az.


"egyáltalán nem ismerem Pestet!"


Akkor itt egy fontos tudnivaló BUDApesttel (ez a város neve, Pest csak a Dunától keletre lévő oldal) kapcsolatban: itt van tömegközlekedés, sőt ezen belül létezik egy olyan dolog, hogy METRÓ. Namármost ezzel a találmánnyal gyorsan oda tudsz érni A-ból B-be.

Ergo NEM kell közvetlenül az egyetem szomszédságába költözni, ha oda fogsz járni, hanem nyugodtan lakhatsz egy kellemes, levegős, élhető helyen, és elég csak bejárnod arra a lepra környékre.


Amúgy hülyeség szerintem lakást venni (főleg úgy elkölteni sok milliót, hogy nulla helyismereted van), bérelj nyugodtan. Különben kidobsz egy valag pénzt, aztán két hónap múlva nézel, hogy mégsem olyan csodás hely ez, mert nem jó az utca, mert alpáriak a szomszédok, mert mégis jobb lenne másfelé lakni, satöbbi. Plusz még neaggyisten ha mégsem jön be az egyetemesdi (mert mondjuk megválnak tőled első év végén, vagy kiderül, hogy nem bírod a vért), és menni kell, akkor gáz van: lehet visszaköltözni Kiskuntöpörtyűsre, a lakás meg itt marad.

2014. dec. 1. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Minden féle képpen venni szeretnék! Hosszú lenne elmagyaráznom és nem is igazán szeretném, a lényeg, hogy muszáj vennem és 5-6 évig ott fogok lakni! Az egyetem minden problémájával meg fogok küzdeni és szembe fogok nézni!


Ha nem a környéken, akkor onnan egy 15-20 percre maximum(utazással együtt), hol vennétek lakást?


Sok helyen olvasom, hogy a József Attila lakótelep nagyon jó, azonban onnan elég messze van az első 3-as metrós megálló..

Szeretnék a 3-as metróhoz nagyon közel lakni.

Így akkor miket ajánlanátok?

Esetleg a tűzoltó utcától nem kifelé, hanem befelé, a városközpontba? A 3-as vonalán?

2014. dec. 1. 10:51
 4/7 anonim ***** válasza:
A Rezső tér környékén nézz körül, az a régi Ganz tisztviselőtelep, nem holmi lepukkant körfolyósós, aláducolt vacak házak.
2014. dec. 1. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
2014. dec. 1. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A nyolcadik kerületben tudom ajánlani a Corvin-környékét, a Tisztviselőtelepet, meg úgy alapvetően a kerület egész déli részét. Nem kell felülni a helyről keringő legendáknak.
2014. dec. 14. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
6. kerület, Diplomatanegyed is ajánlható. Viszonylag kevés kisebbségi, jónak mondható közbiztonság (mindenesetre a 7., 8. kerületnél mindenképp jobb). Hangulatos városrész, és vannak fás-parkos utcák.
2014. dec. 30. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!