Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autóban lehet/érdemes tűzoltó...

Autóban lehet/érdemes tűzoltó készüléket tartani?

Figyelt kérdés
A legtöbb porral oltóra az van ráírva, hogy "ne tegye ki sugárző hőnek és ütögetésnek". Ezek szerint az autó csomagtartójában a 60 fokos meleg sem tesz jót neki, illetve a folyamatos kátyús utak sem. Ennek ellenére lehet ott tárolni a tűzoltó készüléket?
2017. júl. 23. 22:27
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

A csomagtartoban nincs 60 fok. siman kibirja.



Ellenben... egy 1 kg-os keszulek 3-4 masodperc alatt kiurul, meg a 3 kg-os is max 9-10-et bir. Autotuzet ezekkel tuti nem oltasz el. A hatkilos meg akkora, hogy egy Stift csomagtartojanak a felet elfoglalja.

2017. júl. 23. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
75%
Nem az autót kell ezekkel eloltani. Egy idejében észrevett zárlatot vagy kezdődő motortéri tüzet talán meg lehet velük fékezni. Még mindig jobb, mint végignézni ahogy porig ég mire a tűzoltók kiérnek. :D
2017. júl. 23. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

a kresz szerint a gépjármű veszélyes üzem...de nem tűzveszélyes üzem.


tíz autóból kilencben nincs semmi oltó készülék. az az egy, ami van a statisztika szerint, az meg évek óta rossz.


Bárhol tárolhatsz tűzoltó készüléket, ahol nem veszélyezteti a személy, és vagyonbiztonságot.


a döntés nálad.

2017. júl. 23. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 szántóvető ***** válasza:
100%
a 60 fokos környezeti levegő nem=a sugárzó hővel mint ahogy a készülék is rögzítve van,max zötykölődik a járművel együtt.
2017. júl. 23. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
87%

"tíz autóból kilencben nincs semmi oltó készülék."


Szerintem 10 000 autóból 9999-ben nincs tűzoltókészülék :D

2017. júl. 23. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Az enyémbe van már 10 éve és nem árt neki a hő vagy a rázkódás.
2017. júl. 24. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
#4-es igazat mond, ne keverd a sugárzó hőt a meleggel! Hasznos egy ilyen készülék, mert kezdeti tüzet meg lehet fékezni a motortérben. Vannak országok, ahol kötelező tartozék, pl. Lengyelországban. Vagyis ha arra tévedsz az autóddal, kell legyen Nálad.
2017. júl. 24. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Én pont idén vettem egy 1kg-os palackot, nehogy belekössön a szerb/montenegrói rendőr, mivel náluk kötelező. Ebből a szempontból érdemes.


Gyakorlati szempontból szerintem sem ér semmit, mert mire érzékeli az ember az utastérben ülve, hogy valami füstöl a motorháztető alatt, akkor mire odaér a kis kézi oltójával, már csak ad a sza, akarom mondani tűznek egy pofont, de sokra nem megy.

2017. júl. 24. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Újabban sok az elektromos gond az autóval, azért gondoltam egy tűzoltó készülék beszerzésére. De köszönöm, remélem tényleg nem árt az autós cipelgetés neki.
2017. júl. 24. 10:06
 10/10 anonim ***** válasza:

" De köszönöm, remélem tényleg nem árt az autós cipelgetés neki."


Az összes autóbuszon és kamionon kötelező tartozék a tűzoltókészülék. Ha ott kibírja az évi 150-200 000km utazást akkor nálad is bírni fogja.

2017. júl. 24. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!