Mit gondoltok a szakról?

Figyelt kérdés

1. Megéri biomérnöknek tanulni?

2. Ha igen, akkor hol? Én a Debreceni Egyetemre gondoltam. Hol a legjobb a képzés?

3. Mennyit keresnek bsc-vel? Msc-vel?

4. Nem tudok emeltezni matekból, ez probléma? Emelt biológia- kémia szakon tanulok.

5. Eltudok vele helyezkedni?

6. Ha kész vagyok a bsc-vel, ameddig az msc-t csinálom, addig dolgozgatok biomérnömkent valahol?



2021. jan. 16. 12:51
 1/8 anonim ***** válasza:
26%

Ezek biomérnöki kérdés volt már itt a GYK-n....


Olvasd vissza a válaszokat.

2021. jan. 16. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
26%
ezeR
2021. jan. 16. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
2021. jan. 16. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Felvi.hu, adott szak szakleírása, végzés utáni kilátások fül.

A szakma követési rendszere elég jól sikerült.

Van végzés utáni statisztika szerinti fizetés meg hasonlóak.



Majdnem minden mérnök szakot össze tudsz ez alapján hasonlítani a másikkal.

2021. jan. 16. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Remélem még aktuális. Ha nem, jó lesz a jövő generációinak.

1. Megéri biomérnöknek tanulni?

Abszolút


2. Ha igen, akkor hol? Én a Debreceni Egyetemre gondoltam. Hol a legjobb a képzés?

Én is a DE-n csináltam. Semmivel sem jobb a BME-s képzés, csak feleslegesen szívatósabb. Ha Szeged, Veszprém közelebb van akkor érdemes lehet oda menni ha közel akarsz lakóhelyhez tanulni.


3. Mennyit keresnek bsc-vel? Msc-vel?

Felvin valóban megvannak a pontos számok. Ugyanakkor a bsc még elég keveset ad a szakmából, így msc-t mindenképpen érdemes. Otthon nem híresek a fizuk, kezdő kb. 200E nettó (helyfüggő pl. Pest akár 240E, nyíregy 180E stb.)



4. Nem tudok emeltezni matekból, ez probléma? Emelt biológia- kémia szakon tanulok.

Nem probléma, alaposan behozzák 0-ról a matematika tudást. Érzék azért legyen hozzá (a középiskolai sima anyag ne okozzon gondot, ponthatárhoz nem kell ugyan de 80% alatti közép matek érettségivel nem ajánlom).


5. Eltudok vele helyezkedni?

Igen. Itt azonban megjegyezném, hogy nagyon kevesen helyezkednek el igazi biomérnökként (10%). Leginkább két irány van. Laboráns jellegű technikusi (pl. analitikus, minőségellenőrző) munka amihez elég egy technikumi vagy kémia bsc./biosz bsc. (pl. mikrobi laborba). Másik pedig adminisztratív irány, minőségbiztosítás gyógyszeriparban. Esetleg kutató jellegű munka amihez megint inkább nem-mérnök diploma jobb (molbiosz, biotechnológus). Igazi biomérnökként (folyamat mérnök, fejlesztő mérnök, üzemmérnök stb.) azért viszonylag nehéz elhelyezkedni itthon, mert ezekben a pozikban tapasztalt minőségi emberek vannak. (brutális a túlképzés, évente végez 50-100 biomérnök msc-s!) A BME ezek miatt be is vezetett az igényeknek megfelelőbb "szakirányokat".


6. Ha kész vagyok a bsc-vel, ameddig az msc-t csinálom, addig dolgozgatok biomérnömkent valahol?

Ezt nem egyszerű kivitelezni, ugyanakkor pl. DE-n csak 3 félévben van tárgy így utolsóban elvileg már dolgozhatsz (én is ezt tettem). Másik mód a duális képzés, ami elméletben jól hangzik gyakorlatban elég életképtelen

2021. febr. 18. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Utolsó válaszolótól kérdezem, hogy már végeztél-e, vagy még tanulsz?

2021. febr. 19. 07:43
 7/8 A kérdező kommentje:
Több évnyi tapasztalattal mennyivel emelkedhet a fizetés, Magyarországon?
2021. febr. 25. 10:44
 8/8 anonim ***** válasza:
Pár év tapasztalattal reálisan 20-30%-al emelkedhet. Nagyobb emelkedés (duplázódás) 10 év tapasztalat körül. Sokat javíthat rajta ha gazdasági, menedzseri irányba is elmegy az ember de ez nyílván nagyobb felelőséggel jár.
2021. márc. 12. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!