Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Soproni Egyetem vagy győri...

Soproni Egyetem vagy győri Széchenyi István?

Figyelt kérdés

Nagyon gondolkodom a 2 egyetem között, gazdálkodási és menedzsment szakra mennék, vagy Sopronba pénzügyre. Voltam mindkét online nyíltnapon, ott a soproni "nyert" mert sokkal közvetlenebbek voltak, viccesek, segítőkészek, élő előadás volt, míg a győrinél szinte csak videókat mutattak, majd 1-1 ember prezentált 20 percben... Viszont eddig Győr volt a nyerő... nem tudom mit csináljak :( azt sem tudom először menjek gazdaságira, majd pénzügyre, vagy hagyjam a gazdaságit... sajnálom, hogy összeszedetlen vagyok, eléggé kétségbe vagyok esve.

Esetleg ha tudnátok tapasztalatokat mondani, azt megköszönném!^^



2021. jan. 17. 17:31
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Oh, nem gondoltam volna, hogy csak ennyit tudtak összehozni a Széchenyin nyílt napra. Pedig amúgy nagyon menő szokott lenni, nekem anno ők nyertek nyílt nap alapján, tök közvetlen volt mindenki, és érdekesek voltak az előadások is. Oda is jelentkeztem, de gazdinfós vagyok. Azért ha van kérdésed, tedd csak fel, a tárgyaimnak a fele gazdasági. Meg ha az egyetemről szeretnél valamit tudni, azt is kérdezd csak. A kérdésedbe nem írtad ki, mit szeretnél konkrétan tudni. :D

Egyébként ha a két szak között nem tudsz dönteni, akkor ha eddig nem tetted, nézd meg, hogy milyen tárgyak vannak. Esetleg lehet kiderül, hogy az egyik szakon több olyan tárgy van, ami neked nem szimpatikus, és akkor inkább a másik szakra mész.

2021. jan. 17. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Lényegében azért sem tudok választani a két szak között mert győrben nincs pénzügy ha jól tudom :/


Magára az egyetemre vagyok kíváncsi, az oktatókra, mennyire segítőkészek, milyen az épület, a környezet... mindenre is :D

2021. jan. 17. 17:47
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nincs pénzügy, de ha inkább az érdekel jobban, akkor nyilván menj a Sopronira. Mondjuk fogalmam sincs milyen az az egyetem, bocsi xD

Széchenyin az oktatók között vannak nagyon rosszak, és vannak nagyon jók. Markmyprofessoron tárgyfelvétel előtt mindenkit csekkolj le, tök mindegy milyen egyetemen vagy. Nagyon sok oktató fent van, és az alapján el tudod dönteni, hogy kihez vegyél fel tárgyat, gyakorlatot. Így igazából bármelyik egyetemen ki tudod fogni a jókat.

Az épület elég modern, már kívülről is látszik. Nem egy lepukkant régimódi putri, az biztos. Főleg a könyvtár, uuu az szerintem valami isteni, meg a gépek is elég jók amik ott vannak. Sok zh meg vizsga van amúgy is elektronikusan koronán kívül is, azok általában a könyvtárban vannak. Ami egyedül nem modern, az a külső koli, na az egy putri, soha ne lakj ott ha esetleg kolis lennél xD

A campuson elég sok buli szokott lenni, könnyen lehet ismerkedni. Amúgy ha idekerülsz, lépegess be facebookos csoportokba, nagyon segítőkészek a hallgatók, bármi kérdésed van, valaki mindig válaszol. Plusz a mentorprogramot se hagyd ki, igazi túlélőcsomag. Elég sok zh meg vizsgaanyagot szerezhetsz. :D

Nem tudon Sopronin hogy van, de itt kötelező tesis tárgyak, vagyis inkább kategóriák vannak: úszás, állóképesség, erő, sportági ismeretek. Ezeket mind kiválthatod valami leméréssel, vagy valami alkalommal. Én nem szarakodtam, inkább bejártam egyik félévben úszni (10 alkalom kell), másikban pilatesre az erő kategórián belül (ebből is ugyanúgy 10 alkalom kell, hogy megadják, meg mindenbők 10 kell ha nem váltod ki felméréssel vagy valami mással, pl szoktak lenni sportnapok, azokon lehet alkalmakat szerezni ha felvetted a tesit). Igazából a tesi semmi extra, elég sok sportágból választhatsz, tényleg rengeteg van, és egyik sem nehéz.

Akkor szoktak lenni programok is, koncertek, szóval aktívan megy a hallgatói élet. Ha nincs korona xd

Most úgy ennyi jutott eszembe.

2021. jan. 17. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
jujj köszönöm szépen a részletes választ :D a tesitől előre félek:( kolis nem leszek szerencsére, nem bírnám ki:)
2021. jan. 17. 18:35
 5/19 anonim ***** válasza:
Jajj még eszembe jutott a gyakorlat. Gondolom kell minimális gyakorlat a gazdmenes diplomához is. Nos, Győrben tuti találsz helyet. Ha máshol nem, hát az Audinál. :DD De jól is járnál azzal.
2021. jan. 17. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Ne félj a tesitől, itt nincsenek szigorú tesitanárok, mindenki jófej. Nekem a legnagyobb problémám a tesivel az az volt, hogy hol a frászban van az óra xD Szerintem ha nem vagy egy sportember, akkor 1 félévben vegyél fel egy tesit, aztán heti egyszer bejársz rá. (10 alkalom kell, ki is hagyhatsz párat, mert 13-14 hét szokott lenni a szorgalmi időszak, és senkit nem érdekel, miért nem jöttél tesizni, magánügyed)

Én sem vagyok egy sportember, úgyhogy szép lazán bejárogatok (mondjuk most nem xd) legalább mozgok is valamit. :D Lazák az órák.

2021. jan. 17. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Én mindig ódzkodtam tőle, kicsit nagyon túlsúlyos vagyok :/ de egyéni problémám, majd megoldom :)
2021. jan. 17. 18:44
 8/19 darandaliuszmusz ***** válasza:

Az a baj hogy teljesen elvetetted akkor ha jól értem azt a lehetőséget hogy kollégista legyél. Ami pedig a diákélet egyik alapköve pedig :/

Soproni egyetemre járok ( igaz másik karra ), de például vannak itt olyanok hogy Selmeci Hagyományok ami egy tiszteleten alapuló, segítségnyújtó és "felkaroló" közösségen alapszik.

Na most ezt például ha nem vagy kollégista, úgy nem lehet benne érdemien részt venni és ezekről az emberekről mi ( akik részt vesznek ezekben a hagyományokban) nem is tudunk sokat mert szinte nem is léteznek közöttünk.

Gondold át ezt a kollégium dolgot, én se voltam kollégista sose és fostam is tőle, nem is ment egyik napról a másikra a hozzá szokás de egyetem kollégium nélkül szinte már nem is egyetem :D

Az előttem szóló kommentjével viszont egyet értek, elsősorban a szakot fixáld le, utána az egyetemet.

Nézd át a tantárgyakat, akár keres tananyagot ott ahol elérhető online és nézz bele párba.

2021. jan. 18. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Teljesen elvetem, mert képtelen vagyok emberek között létezni xd ami nem épp jó tulajdonság, de nem tudok ekkorát változtatni rajta, hogy menjen.
2021. jan. 18. 12:23
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Én is néztem a Széchenyi nyíltnapját, tényleg az eleje meg az általános ismertető nem volt a legmeggyőzőbb, de utána volt ilyen kérdések és válaszok névre hallgató program ahol Google Meet szobákban beszéltek a szakokról, csak úgy általánosságban, meg tényleg lehetett kérdést feltenni. Ugyan én nem a gazdaságist hallgattam, de gondolom ott is hasonló volt.

Jelenleg is a Széchenyin tanulok, nekem tetszik az iskola, a tesi meg tényleg túl élhető, én is fétem tőle, de úsztam meg falat másztam. Nem vagyok kolis, én nem érzem úgy, hogy kimaradt volna valami emiatt az életemből, bár alapvetően nem vagyok erősen közösségi alkat.

Az előttem lévőkkel a többi dolog tekintetében abszolút egyetértek. Mérlegeld melyik szak tetszik jobban, melyik végzetzségben látsz több potenciált, ha meg nagyjából egyforma, akkor esetleg dönthetsz a város alapján is, bár szerintem ne az legyen az elsődleges meghatározó tényező.

Hajrá és sok sikert!

2021. jan. 18. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!