Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ilyen adottságokkal/szakkal...

Ilyen adottságokkal/szakkal milyen szakmát, munkát lehetne vállalni? (Többi lent)

Figyelt kérdés

Most készülök az egyetemre. Nem vagyok biztos magamban.

Nagyon érdeklnek a nyelvek, az angol a kedvencem. Szeretnék egy olyan munkát választani magamnak, ahol emberekkel beszélgethetek. Mint pl. a múzeumokban a tárlatvezető vagy idegenvezető. Imádom a történelmet, a zenét, a művészettörténetet és az angol nyelvet.

Jelenleg az anglisztikán gondolkodom. Ez az, amit a legközelebb érzek magamhoz. Milyen munkát tudok vállalni ezzel? Mit kell esetleg még tanulnom mellé, hogy befutó legyen?

Esetleg más szakmákat tudnátok ajánlani nekem?

A válaszokat előre is köszönöm!

19/L



2021. jan. 18. 20:30
A kérdező szavazást indított:
Idegenvezető
Tárlatvezető
Fordító-tolmács
Tanár
13 szavazat
 1/4 anonim ***** válasza:

Én angliszikát tanulok, arról vannak tapasztalataim. Úgy látom, hogy a fordítónak megéri menni, én is azzal szeretnék foglalkozni, az az anglisztika után még két év, plusz az angol mellett kell még egy idegen nyelv hozzá. Idegenvezető az egy külön képzés, ha jól tudom, és nem kell hozzá anglisztika. Tanár úgy lehet, hogy vagy elvégzed az anglisztika alapképzést, anglisztika/amerikanisztika mesterképzést, majd egy kettő vagy négy féléves angoltanár képzést, VAGY az angol mellé veszel fel egy másik szakot, és úgy 4-5 év osztatlan képzés.


Ha az anglisztikával kapcsolatban lenne esetleg kérdésed, írj nyugodtan! :)

2021. jan. 19. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
50%
Az idegenvezető írják nagyon sokan, pedig a szomorú igazság az, hogy abból nagyon kevesen tudnak megél i úgy, hogy a fő foglalkozásuk. Anglisztika után sokan elmennek multikhoz ügyfélszolgálatosnak Pl.
2021. jan. 19. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Anyagi szempontból szerintem a fordító a legjobb. Elég jól lehet vele keresni.

A tanár hú hát semmiképp nem ajánlom... Se anyagilag, se a diákok.

Idegen vezető szerintem nagyon jó lehet, változatos, érdekes, anno még én is gondolkoztam rajta.

Anglisztika szerintem azért lehet jó, mert jól el lehet helyezkedni, és sok helyre jól jön, ha közben tovább képeznéd magad.

2021. jan. 20. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Hiába pontozzátok le az idegenvezető választ, picit nézzétek utána. Nem rosszindulatból, ha valakinek az minden vágya, akkor hajrá, de ne azért teljesen felesleges anglisztikát végezni, ahhoz technikumba kell menni, hogy 2 év múlva legyen egy papírod róla.
2021. jan. 21. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!