Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Tudnátok nekem a Corvinus...

Tudnátok nekem a Corvinus egyetem alkalmazott közgazdaságtan, illetve a gazdaság pénzügy matematika elemzés képzéséről mesélni?

Figyelt kérdés
Végzős gimis lévén most állok az előtt a döntés előtt, hogy hova adjam be a jelentkezésemet. Elég szimpatikusak ezek a szakok, sokat olvastam róluk az egyetem honlapján, és a nyílt napon is részt vettem, tehát inkább arra lennék kíváncsi, ami nincs benne a szakleírásokban, amit csak hallgatói szemmel lát, tapasztal az ember. :) Mennyire nehéz ezeken jól teljesíteni, mennyit kell tanulni, milyenek a tanárok, milyen a közösségi élet, esetleg munka beleférne-e a tanulás mellett, milyen kilátásaik vannak a végzetteknek? Az ak indul angol nyelven is, megérné azt választani a magyar helyett? Minden érdekel, amit csak el tudtok mesélni ezekről a szakokról, tehát ne fogjátok vissza magatokat :D

2021. jan. 21. 15:27
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

AK-s vagyok.


"Mennyire nehéz ezeken jól teljesíteni?"

Attitűd és szorgalom kérdése. Sok az egymásra épülő tárgy (mikro I-II., stat I-II., öko I-II), és szigorlatok is vannak, szóval szorgalmasnak kell lenni.


"Milyenek a tanárok?"

Kiváló tanáraink vannak, én úgy ítéltem meg, hogy a legerősebb tanárok a matematika / statisztika jellegű tárgyankál voltak, de a többi szakmai tárgynál is színvonalasak az oktatóink, és akad köztük pár karakteres arc is :)


"Milyen a közösségi élet?"

Mivel a többi Corvinusos szakhoz képest jóval kevesebb fővel szokott menni az AK, így mindenki megismer mindenkit. A járvány előtt nálunk egy nagyon erős csapat vált össze sokunkból. Diákszervezetekbe, szakkolikba meg természetesen mindig tudsz menni, ha ez érdekel.


"Esetleg munka beleférne-e a tanulás mellett?"

Biztos megoldható, de nem ajánlott. A munkát érdemesebb nyarakra hagyni (ha megoldható), mert sok a melós tárgy.


"Milyen kilátásaik vannak a végzetteknek?"

Szinte mindenki megy tovább mesterképzésre (Közgazdasági elemző / Biztosítási matematika a két legnépszerűbb erről az alapszakról). Mivel ezen a (két) képzésen nagyon sok adatelemzést tanulsz, ami a mai világban az egyik legkelendőbb skill, ezért nem kell aggódnod az elhelyezkedés miatt.


"Ak indul angol nyelven is, megérné azt választani a magyar helyett?"

Indul, a legtöbb tanár át is fed, leginkább külföldi diákok vannak ott értelemszerűen.


Ha van bővebb kérdésed, nyugodtan írj :)

2021. jan. 23. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
*előző vagyok, annyi, hogy az AK ugye megújult tavaly, én meg még a "régi rendszerben" tanultam, de szignifikáns változás nincs, ugyanazok a tárgyak vannak most is, csak pár választható tárgyból kötelező lett (projekt-tárgy; játékelmélet; közösségi döntések; piacelemzés)
2021. jan. 23. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én most vagyok GPME-s elsőéves, és így egy félév után annyit tudok mondani, hogy nagyon sok a matek :D Nagyon sok elmélet van, sok tétel-bizonyítást kell megtanulni, és szerintem ha idejössz, akkor fontos, hogy szeresd a matekot. Sok matekos tárgyból szóbelink is van, és a kis létszám miatt ha szükséges, akkor 50-60 percig is feleltetnek a tanárok.


Az AK-hoz képest különbség, hogy ez egy osztatlan, 5 éves szak. Egyébként meg nagyon hasonló válaszokat ínék, mint az 1. válaszoló:


Kb. 50-en kezdtünk elsőévesek, így egy családias légköz kezd kialakulni közöttünk. A tanárok nagyon nagy tudásúak, és legtöbb esetben segítőkészek is. A tárgyak nem könnyűek, sok tanulást és szorgalmat igényelnek. Egyetem melletti munka nehezen fér bele, az első két évben szerintem egyáltalán nem ajánlott, mert nagyon sok nehéz, alap tantárgyunk van. Harmadik évtől kétféle specialzáció (gazdasági és pénzügyi) közül lehet választani. Ami érdekes, hogy a szakunk ebben a formában kevesebb, mint 5 éve indult el, így még senki sem végzett.


A szaknak van egy külön diákszervezete is, a GEM, aminek minden gazdelemzős hallgató tagja lehet, szerveznek nekünk közösségi és szakmai programokat, előadásokat. A szakon egyébként jellemző a gyakori számonkérés, főleg matekból (pl. 10 perces analízis dolgozatok 2 hetente). Ez szerintem azért előny, mert késztet rá, hogy folyamatosan készülj. A felsőbbévesek pedig gyakran tartanak nekünk előéveseknek konzultációkat a nehéz tárgyakból, segítenek felkészülni a zh-kra.


Ha van még konkrét kérdésed, szívesen válaszolok :D

2021. jan. 31. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!