Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha az orvosi egyetemre nem...

Med17kas kérdése:

Ha az orvosi egyetemre nem vennének fel akkor milyen diplomás szakra menjek ami egészségüggyel kapcsolatos.(fiú)?

Figyelt kérdés

2020. okt. 23. 08:55
 1/7 anonim ***** válasza:
88%
Én a mentőtisztit javaslom, de teljesen egyénfüggő, hogy ki mit szeret csinálni.
2020. okt. 23. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ápolót ajánlanám. Mentőtisztivel nincs túl sok lehetőséged később, ha itt-ott változtatnál az életeden. Mert 25 évesen tök jó az adrenalin meg a pörgés, 55 évesen már nem annyira fogsz örülni, hogy ünnepnap éjszaka esőben melózol egy négysávoson. Talán most nem tartod fontosnak ezt, de érdemes rugalmas munkakörben gondolkodni. Az orvosi, ápoló munkakörök rugalmasak, számtalan munkahelyen hasznát veszed és ha pörgést akarsz, az is van, ha nyugalmasabbat, az is. Ami még jó lehet a gyógytornász.
2020. okt. 23. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
98%
Sokan a gyógyszerészt tartják B tervnek az orvosi mellett. Fogorvos talán?
2020. okt. 23. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
99%
Szerintem a B terved a második jelentkezés legyen és C tervnek keress mást.
2020. okt. 23. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Orvosi diagnosztikai analitikus

Gyógyszerész

Gyógytornász

2020. okt. 23. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
54%

Orvosi diagnosztikai analitikus.

Sok specializáció van: Labordiagnosztikával vért veszel, mintákat elemzel. Radiológiával a radiológus szakorvos munkáját segíted azzal, hogy RTG-t, CT-t, MR-t csinálsz. Patológiával a patológus keze alá dolgozol. Kutatólaboratóriumi speckóval meg nyílván széles a paletta a területeket illetően, de az talán a PhD-vonalhoz a legjobb.


De amúgy szerintem is, ha orvos akarsz lenni, ne add fel az első kudarc után. Vagy ha gondolod, megpróbálod az ODA-t. Mindig van pár ember, aki innen újrafelvételizik. Azért nem hülyeség ez, mert ha a kémián csúszik el az ember (ami nem ritka :D), itt olyan kémia korrepetálást kap 1. félévben az orvosi kémia által, amellyel szerintem egy különtanár órája sem ér fel. Én amúgy a DE-ről beszélek. Itt, mivel az ODA az ÁOK-n van és nem ETK-n (mint a PTE-n illetve a SOTE-n és amúgy a választék is itt a legnagyobb, mondjuk optomrtria az pont nincs), ezért az orvosi kémia az FOK-osoknak, orvosisoknak és ODA-soknak ugyanaz, tehát el lehet fogadtatni (sokat nem érsz vele, mert attól még 6 éves lesz a képzés, de akkoris, ez is valami).

2020. okt. 25. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
26%

HATÁRHELYZETEK

real.mtak.hu › 245376469_Hatarhelyzetek_Kulhoni_mag...

PDF

Nagy Zoltán - Novák Viktória - Molnár Emese: Egészségügyi diplomával a ... A határon túli magyar közösségek életében régi és új gondok tűntek fel. ... Ha az ösztöndíjbizottság nem támogatja a szakot, akkor a hallgató csak költségtérítéses ... fiú, jelenleg a Corvinus Egyetem (tovább: BCE) politológia szakos hallgatója.

by L Szarka · ‎2008 · ‎Cited by 2 · ‎Related articles


Zárótanulmány - Oktatási Hivatal

www.oktatas.hu › dload › unios_projektek › tamop721

PDF

Feb 24, 2014 — Vagyis, a hetvenes-nyolcvanas évek magyar egyetemi világa az, ami visszaköszön a ... az országnak milyen többletet jelent a diplomások tevékenysége, csak ... műszaki képzések, illetve ezzel kapcsolatos szakok, ugyanakkor a ... biztosan nem tanulna tovább, ha csak költségtérítéses képzésre vennék fel.


Nappal kisdiák voltam az orvosin, este cégvezető - Abcug.hu

abcug.hu › nappal-kisdiak-voltam-az...

Translate this page

Oct 24, 2018 — Negyvenévesen kezdte el az orvosi egyetemet, és túl lesz az ötvenen, ... Végignézte az egyetemi szakokat, és kiszűrte, hogy mi az, ami egyáltalán nem érdekli, ... Fiatalon orvosnak készült, de akkor nem jelentkezett az egyetemre. ... akart menni, de mivel nagyon kevés rezidenst vesznek fel erre a területre, ..

2020. okt. 25. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!