Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Érettségi után felsőoktatás...

Érettségi után felsőoktatás vagy szakma szerzés?

Figyelt kérdés
Az a probléma, hogy fogalmam sincs, hogy mit szeretnék tanulni. Néztem több egyetemet is, de őszintén nem tudok egyértelműen dönteni. Átgondoltam, hogy kitanulnék egy építőipari szakmát és később apám vállalkozásást tovább vinném. Viszont a szüleim ragaszkodnak erősen az egyetemhez, amit meg tudok érteni, mert jót akarnak nekem. Jó tanulónak számítok, mindig 4,4-4,5 volt az átlagom, de sajnos csak angolból fogok emelt érettségizni, ami szerintem kevés lehet sok szakhoz. Halasztani nem szeretnék ,mert ígyis egy évvel később kezdtema sulit, szóval nagyon későn végeznék. Persze tudom, hogy soha nem késő elkezdeni tanulni.

2021. jan. 24. 16:45
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

mi ebben így ismeretlenül nem fogunk tudni neked segíteni de én az egyetemet ajánlom.. tanulj olyat ami miatt majd át tudod venni apud vállalkozását, de amúgy én mindeféleképpen egyetemet ajánlom..

tanulás mellett iszonyat nagy fun és sok buli, plusz sokkat tudsz fejlődni és olyan kapcsolatokat szerezhetsz meg ami a későbbiekben jól jöhet, nem beszélve a barátokról, akiket ott szerezhetsz..

én is sokat gondolkoztam ezen és nekem elég random lett a választás is a szakok között de szerintem próbáld ki az egytemetet tuti élvezéd.. ha meg nem, akkor meg passziváltatsz és megcsinálod a másikat.

de annyit még mondok hogy az egyteem nem olyan mint a gimi.. nem tanulás tanulás, hanem buli buli és egy iszonyat nehéz vizsgaidőszak xd

sok sikert hozzá szorítok <3

2021. jan. 24. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

tipp: tanulj gazdasági/mérnöki szakot. ezek segíthetnek majd vezetni a vállalkozást. E mellett nyári szünetben pedig apud tanítgathat a szakmai részre/beállhatsz dolgozni. Így lesz elméleti tudásod, hogy hogyan kell egy vállalkozást vezetni, hirdetni, fejleszteni de mellette érteni fogod hogy a munkásaid mit csinálnak és vészhelyzetben be tudsz ugrani.

Mindenesetre meglenne az opciód, hogy ne kelljen fizikai munkát végezned. (Nem, nem nézem le a fizikai munkát, de ha esetleg valami sérülése lesz, szimplán csak idősebben nem bírja, akkor jó ha nem az volt az egyetlen terve)

2021. jan. 24. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!