Egyiptológia szak?

Figyelt kérdés

Az lenne a kérdésem, hogy tud e valaki valami infót az egyiptológia szakról mostanság? Bármiféle infó érdekelne.


Ha valaki tud segíteni előre is köszönöm.



2021. jan. 24. 17:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
72%
Néhány év elcseszésére tökéletes, de később semmit nem fogsz tudni kezdeni vele.
2021. febr. 5. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Hát igen ezt már hallottam...


De ha valaki elhivatott csak van valami jövője ezzel a területtel...

2021. febr. 6. 17:23
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos van amikor nem elég a sikerhez az, hogy elhivatott vagy...

Aki Magyarországon ilyen szakot végez 99,9%-ban nem tud elhelyezkedni a saját szakterületén. Később a legtöbben elvégeznek valami egyéb szakot is, hogy meg tudjanak élni rendese, mert hamar ráeszmélnek, hogy annak ellenére, hogy érdekelte őket, hogy mi tanultak még nem mennek vele semmire.

2021. febr. 6. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszodat!
2021. febr. 6. 21:35
 5/12 anonim ***** válasza:
92%
Egyiptomban csak olyanok áshatnak, akik erre engedélyt kapnak. Ők akár évtizedekig ásnak egy helyen, teamben. Alapképzésként elsősorban szóba jöhet az ókori nyelvek és kultúrák alapképzési szak egyiptológia szakiránya. Erre lehet ráépíteni az egyiptológia MA-t. Én nem ajánlanám, elég irreális, hogy ezzel el lehet majd helyezkedni.
2021. febr. 10. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
87%

Ha például kutatni szeretnél és maradnál az egyetemen oktatni, szerintem megéri. Nyilván egy PhD-hoz kell egy bizonyos családi háttér, de ha nem az a cél, hogy 3 év alatt legyen egy papírod és minél előbb elkezdj pénzt keresni, emellett szíved vágya az egyiptológia, akkor azt mondom, hogy csináld.

Itt a legtöbb bölcsész szakot lehúzzák, "nem piacképes, nem lehet elhelyezkedni" stb. Nem mindenkinek az az életcélja, hogy sok pénzt keressen, léteznek másfajta karrierutak. Vannak, akiket a családjuk tud támogatni abban, hogy bármeddig tanuljanak és azzal foglalkozzanak, amit igazán szeretnek, és szerintem ebben semmi kivetnivaló nincsen.


Művészettörténész ismerősöm járt az ELTE-re egyiptológiára fél évet, de nem tetszett neki. Egyébként köszöni, elég jól eléldegél Hollandiábn a haszontalan nempiacképes büfévégzettségével.

2021. febr. 19. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
A művészettörténész sem itthon éldegél a diplomájából. Itthon az is piacképtelen lenne. Pedig szerintem is komoly intellektuális tudást igényel. Ettől függetlenül vagy pont ezért sem ajánlanám az egyiptológiát.
2021. febr. 19. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
36%

Az amúgy mióta szempont, hogy itthon vagy külföldön lehet-e elhelyezkedni egy bizonyos végzettséggel? Nem olyan országban élünk, amit olyan nagy kár lenne itt hagyni.

(6-os voltam)

2021. febr. 19. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
38%
Bizony szempont, főleg a mostani történések tükrében.
2021. febr. 19. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
60%
A mostani történéseket figyelem véve végképp szívesebben élnék a "hanyatló" nyugaton.
2021. febr. 19. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!