Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen az egyiptológia szak?...

Milyen az egyiptológia szak? Milyen nehéz bekerülni, illetve bent maradni? Többi lent.

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Most kezdem gimnáziumban a 11. osztályt. Négy-öt éves korom óta vagyok benne biztos, hogy egyiptológus szeretnék lenni. Pontosabban egyiptológiát szeretnék tanítani felsőoktatásban, de odáig még nagyon hosszú az út.

Lassan eljön az ideje annak, hogy komolyabban is elgondolkozzak a továbbtanulás lehetőségein. Valószínűleg elsőnek az ELTE BTK egyiptológia szakát fogom megjelölni, másodiknak pedig egy német egyetemet Tübingenben, szintén egyiptológia felé orientálódva. 1.5 évig éltem kint Németországban és ott is tanultam, így nem tántoríthat el ez sem.

Általános iskolában kitűnő tanuló voltam. Kilencedik osztályban fizikából és matematikából, tizedikben pedig matematikából lettem év végén négyes. Sajnos egészségügyi problémák állnak emögött, hiszem 495 óra hiányzást halmoztam fel mindkét évben.

Tizedik év végén német nyelvből előrehozott érettségit tettem, ami (a hiányzások végett) 93%-os lett. Tervezem a felsőfokú nyelvvizsgát még az idei évben. Továbbá beszélek franciául és angolul is, az arab nyelvet pedig alapvető kommunikációs szinten ismerem.

Történelemből sok országos versenyen vettem részt, melyeken többnyire első és második helyezést értem el.

Az lenne a kérdésem, hogy egyiptológiára (államilag finanszírozott képzésre) mennyire nehéz bekerülni? Mennyire nehéz helytállni? Mi az, aminek még az egyetem elkezdése előtt érdemes utánanézni? Milyen esélyekkel indulok?

Köszönöm a válaszokat!



2016. aug. 25. 13:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Bekerülni nem nehéz, nagyon alacsony a ponthatár. Bent maradni nehéz. Az első félév döntő lehet, mert van, akinek egy életre elmegy az egyiptológiától a kedve. :) Az angollal egyébként jobban járnál ott, mert angol a legtöbb forrás amit használnak.
2016. aug. 25. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
83%
Ennyi nyelvvel és alapvető intelligenciával (mármint intelligensnek tűnsz a fogalmazásod alapján), már tanulhatnál valami hasznosat is, ami után elvégezhetnéd ezt hobbiból. Tudom, ez a keserű, pesszimista valóság, de az egyiptológia egyetemi szinten nem igazán az, amit az emberek elképzelnek róla.
2016. aug. 25. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem nem ezt kérdezte a kedves kérdező.
2016. aug. 25. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Hasznos szak, hmm :) A nagyszüleim mindenképpen orvosnak szeretnének látni. El tudnám magam képzelni benne, de akármennyire is érzéketlennek fogok tűnni, nem tenne boldoggá.

Nem igazán érdekel, hogy mennyit fogok vele keresni, vagy hol fogok tudni elhelyezkedni vele (valószínűleg külföldön jó esélyeim lesznek). Ez az életcélom, mióta az eszemet tudom, ezzel szeretnék foglalkozni. És már az hatalmas sikerélmény lesz és felfoghatatlan öröm, ha első nap belépek az egyetem kapuin. Ez az álmom és nem érdekel, hogy mennyit kell küzdenem érte :)

Nyilván ez nem hangzik túl realistának. Éppen ezért fogom mellette elvégezni a tolmács szakot is, mert sosem árt, ha az embernek több végzettsége van.

2016. aug. 25. 18:08
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én egy évig voltam egyiptológián. Bekerülni a legkönnyebb. Bent maradni már majdhogynem csodával határos. Ha gondolod, írj privátban és mesélek róla.
2016. aug. 26. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem akarlak lelombozni, de ott az egyik legmagasabb a hallgatók kihullási aránya. Sokan azt hiszik, hogy Indiana Jones-képző, és a felvétel után szembesülnek vele, hogy ez bizony kőkemény filológia. :D
2016. aug. 26. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek az előttem szólóval :)

Sokan úgy mennek oda, hogy de buli lesz, kiképeznek engem egyiptológusnak, olyan leszek mint Indiana vagy Lara Croft, de sajnos messze nem ez a helyzet. A Bölcsésztudomány karon az egyik ha nem a legnehezebb szakága. Ismerek olyat, aki csak hobbiból akarta elvégezni, mert hát olcsó büfé szak és az neki simán megvan.

Hát nem, eléggé bebukta.

Egy évet bírt ki, aztán feladta, mert még az alapvizsgát se tudta letenni, annyira nehéz.

Aki eljut odáig, hogy diplomát szerez egyiptológiából, az már valóságos csodaszámba megy.

2016. aug. 26. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
5 - Megtennéd, hogy ide írod le? Engem is érdekelne.
2016. aug. 26. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Ó, engem abszolút nem vonz ez az Indiana Jones vonal :) Engem inkább az ókori nyelvek (különösképpen a kopt), a művészettörténet és a vallás érdekel. Persze ezen kívül minden más is, ami egyiptommal kapcsolatos, de ezek kiemelendőek.
2016. aug. 27. 12:38
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha nagyon a nyelvi szint érdekel, akkor tetszeni fog :) kőkemény filológia lesz.

Művészettörténetet, vallástörténetet azonban csak akkor tanulhatsz, ha az első két bevezető órát teljesíted. Az én évfolyamomon a 20-ból 3-man mentek át kegyelem kettessel, ha jól emlékszem.

2016. aug. 27. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!