Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Orvosnak vagy egyiptológusnak...

Orvosnak vagy egyiptológusnak menjek? 15 éves vagyok.

Figyelt kérdés

Mindkettő nagyon érdekel, a tanulmányaimat igyekszem úgy alakítani, hogy a lehető legjobb esélyekkel induljak, a kitartásommal nincs gond.

Kiskorom óta érdekelnek az ókori közel-keleti kultúrák, főleg az egyiptomi, néhány éve már csak erről álmodozom, ezzel kelek-fekszem, minden gondolatom Egyiptom körül forog. De nyilván tartok az olyan felmerülő problémáktól, minthogy "büfészak", túlképzés, nem kapok munkát, mert a legtöbb helyre már önéletrajzok hegye be van adva stb.

Egy időben érdekelt az orvostudomány is, viszont az igazi szenvedélyem mégiscsak az ókor. De a szüleim mindenáron az orvosi pályát erőltetnék, de a lelkem mélyén nem tenne boldoggá.


Még egy kérdésem lenne. Olyat lehet csinálni, hogy mindkét egyetemet/szakot megjelölöm, vagy pedig nem lehet annyi tárgyból érettségizni? Remélem érthető, hogy ez alatt mire gondolok.


Előre is köszönöm szépen! :)



2016. szept. 5. 21:04
 1/5 anonim ***** válasza:
79%

Utolsó bekezdésre a válasz, meg lehet csinálni.


Egyiptológus szakról lövésem sincs, így a többi részéhez nem tudok hozzászólni :)

2016. szept. 5. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Az esetleg nem opció, hogy külföldön végezz egyiptológiát? (Németország - Tübingen, mondjuk). Úgy sokkal élhetőbb lehetőségeid lennének.


Szrintem amúgy így nem érdemes orvosira menni, mert ahhoz eléggé elhivatottnak kell lenni.


Úgy gondolom, hoghya ennyire ez az álmod, akkor ne add fel :)

2016. szept. 5. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! :)
2016. szept. 6. 16:18
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Szia! A leírásodból magamra ismertem, bár én egy másik humán tudománnyal kelek-fekszem. :) Amennyiben valaki ennyire elhivatott, és ennyire elkötelezett a választott irány iránt, akkor azt kell választani, ez így helyes. Ha a szenvedélyed, akkor bírni fogod a nehezebb, neked nem annyira tetsző részeit, ezzel a hozzáállással akár egyiptológiát is oktathatnál egyetemen. :)
2016. szept. 7. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
54%
Egyiptológusnak nem az szokott menni aki ebből akar megélni. Hanem adott egy gondtalan élet ahol nem kell megélhetési problémákkal foglalkozni és amit értelmesen és érdekesen akar leélni az adott személy.
2019. júl. 3. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!