Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit csinálnátok ilyen helyzetb...

Mit csinálnátok ilyen helyzetben? (Többi lent)

Figyelt kérdés

Most vagyok végzős, és nem tudom, hogy érettségi után mihez szeretnék kezdeni. (Csak egy érettségim lesz, sima gimibe járok)

Egyetemre már nem tudok, és nem is szeretnék jelentkezni.

Az egyetlen megoldásom a szakma tanulás, mivel az OKJ-s képzések megszűntek. Nagyon sok szakmát lehet tanulni a szakképzési centrumokban.

Viszont egyszerűen semmilyen jövőképem nincs mihez szeretnék kezdeni. Nincs semmi elképzelésem. Sajnos a szüleimmel erről nem tudok beszélni, mert nem érdekli őket.

Ti mit csinálnátok a helyembe? Én mit csináljak?



2021. jan. 25. 21:41
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Elkezdhetnél esetleg valami management/gazdaságis szakmai képzést? Minimum 2 évesek és ha esetleg továbbképzed magad, akkor esélyed lesz könyvelőnek menni, logisztikai pályán elhelyezkedni. Ezek mindig kellő szakmák manapság.

Vagy humán erőforrások, te navigálnál embereket a cég felé, hogy nálatok dolgozzanak.

2021. jan. 25. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg tarts egy pihenő évet ahol eldöntöd mi a vágyad, addig csinálj jogsit, nyelvvizsgát, ami érdekel keress egy kis pénzt. Nézegesd az OKJs lehetőségeket, ha esetleg megtetszik inkább egy egyetemi szak akkor írj hozzá szükséges emelt érettségit. Egy év nem sok, hasznosabb azt kihagyni, mint elvégezni egy 3 éves szakot amit nem szeretsz. Dolgozz önmagadon, gyűjtsd össze milyen ember vagy, miben vagy jó, milyen légkörben szeretnél dolgozni. Nem vagy elkésve.
2021. jan. 25. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem szűnik meg az OKJ, csak leszűkült az OKJ-s szakmák köre.


https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__magya..

2021. jan. 25. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Amit linkeltem kérdést, ott van egy link. Ott van hogy mik lesznek okj-ban.
2021. jan. 25. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Elnézést, nekünk az iskolába így mondták. Valószínűleg azért, hogy minnél többen egyetemre menjünk
2021. jan. 26. 00:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!