Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Debreceni koliban fiú-lány...

Debreceni koliban fiú-lány egy szobában lehet?

Figyelt kérdés

Van olyan egyetemi kollégium Debrecenben, ahol fiú-lány lehet egy szobában? Kettőről tudok, ahol nem. Vagy még egyetemeken sem megengedett ez?

Gondolom takarodó nincs, átjárni "napközben" lehet egymáshoz, akkor mégis hogy szabályozzák, hogy ne legyen ott pont éjszaka?

Valami tippek esetleg, akik párként mennek egyetemre több éves kapcsolattal, de albérletre nincs keret? (Munkán kívül, persze ha nincs más megoldás az lesz, csak nem tudom, hogy hogyan lehetne órarendhez igazítani egy magas óraszámú, tanulós szakon).

Illetve olvastam, hogy vannak olyan kollégiumok, amelyet egy adott karhoz ajánlanak. Vannak olyan karok, amelynek a tanulói nem lehetnek egy kollégiumban semmiképp? Vagy ha vállalom, hogy messze leszek a saját óráim épületétől, és megvannak a pontjaim a kolihoz, akkor nem szólnak bele?

Nekem az jutott eszembe, hogy keresni kéne szintén egy ilyen helyzetben lévő párt, és akkor nem idegelném ki a szobatársam, hogy sokszor átjön a párom, hanem megértené, és napközben "átrendeződnének" a szobák, pl. ő átmenne a barátjához, barátom meg jönne hozzám, így tudna mindkét pár kettesben lenni.

Bocsi, ha valamelyik részben butaságot írtam.

Bármi praktikát szívesen fogadok a témával kapcsolatban.



2021. jan. 27. 11:10
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nehezen szabják meg felnőtt embereknél hogy hol aludhatsz és hol nem. Ráadásul vendégfogadás megengedett, amit ki is szoktak használni az emberek. Hacsak nem specifikusan női-férfi kollégium, szerintem nincs olyan hogy nem lehettek egy szobában (hangsúlyozom, szerintem!).

Persze hogy nincs takaródó, abból kiindulva, hogy az egyetemisták nem kis százaléka aktív éjszakai életet él.

Adott karos kollégiumok azok a szakkolégiumok, oda te hiába vagy közelebb vagy jó tanuló, ha nem az adott szakra jársz, nem kerülhetsz be (amúgy is, szakkolégiumokban a kar/szak hallgatóinak legjobb 5-10% lakik csak, mert szakmai fejlődésben segít, de ezt nem biztosítják mindenkinek érthető okokból).

Mit jelent a magas óraszámú, tanulós szak? Persze ezt te fogod tudni hogy bírod-e, de én gimi óta, egyetem mellett is folyamatosan dolgozok, úgy hogy jogot hallgatok, és simán bírom.

Messze van még az elsős felvételi, és ha gimis vagy nem is biztos hogy felvettek még, szóval nem aggódnék egyelőre ezen, hanem az érettségire figyelnék.

2021. jan. 27. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm, egyenlőre csak érdeklődés. Azért kérdeztem, mert az, hogy lehet e együtt lakni nem utolsó szempont, és igazából szeretnék úgy készülni, ha úgy van kicsit előre gyűjteni albérletre. Nem akarok szüleimen csüngeni.

Más válaszát is szívesen elolvasom!

2021. jan. 27. 12:58
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Első évben necces, második évtől már tudod kérvényezni, hogy kikkel lakj egy szobában. De ezt biztosan csak kétfős szobákban engedik meg. De ez a papírforma. Ha nincsenek bent a szobatársaid, vagy nem zavarja őket, nyugodtan mindenkit ott alhat, ahol akar. Nem fogja senki ellenőrizni. Egyedül akkor problémás, ha nem a kollégiumban lakik az illető. Ahhoz vendégfogadás kell, napközben ingyenes, de ha bent marad estére/éjszakára, díjat kell fizetni érte, ez nálunk 2000 Ft/éj. De a korona miatt jelenleg a sima vendégfogadás is szünetel.
2021. jan. 27. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!