Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » BME mérnökinfon mennyire...

BME mérnökinfon mennyire nehéz teljesíteni a fizika 1-2 tárgyakat?

Figyelt kérdés

A BME mérnökinformatikus képzését szeretném első helyen megjelölni, a tavalyi pontszám alapján valószínű fel is vennének, viszont a fizika részétől kicsit félek.

Gimnáziumban matek-informatikát tanulok emelt szinten, fizikát idén nem tanultam már.

Ahogy láttam, a szakon fizika 1 és fizika 2 van, itt mire számítsak nehézség szempontjából? Mennyire teljesíthető, ha amúgy a matek/programozás része könnyebben megy a szaknak?

Láttam már hasonló kérdést itt gyk-n, de azok már több évesek, azóta lehet változott ott valami.



2021. jan. 27. 18:07
 1/5 anonim ***** válasza:
67%

Ezek 4 kredites viszonylag egyszerűbb tantárgyak.


Gimnáziumban kegyelem 2-es voltam fizikából, majd ki is hagytam 1 évet egyetem előtt így minden amit tanultam a Fizika 1 tatárgyban teljesen új volt, mintha még soha sem láttam volna.


Hogy őszinte legyen ez volt tipikusan az a tantárgy, amire annyit nem készültem, mert vannak ennél jóval nehezebb tantárgyak, amiket ha elbuktam volna mindenképpen csúszok egy évet, erre meg nem igen épül semmi.


Így is simán átmentem első próbálkozásra vizsgán. Igaz nem jó eredménnyel, de kb semmi készüléssel úgy hogy 0ról indultam.


Tehát a fizikától nem kell félni...


A tanárok is tudják, hogy mérnökinfósként nem lesz rá szükséged így nem veszik annyira komolyan a tantárgyat.


Gyakorlat vezetőn el is mondta, hogy mi a lebutított fizikát tanuljuk és hogy csak bevezetést nyújt hogy koncepció szinten értsük a dolgokat, hogy ha későbbiekben találkozunk velük, de ez igazából nem fontos tantárgy számunkra.


Szóval a lényeg hogy teljesíthető és egyátalán nem fontos.


Ha véletlenűl elrontod, következő félévben vagy 1 évvel később pótolod csúszás nélkül.

2021. jan. 27. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ja és emlékszem, hogy az egyik gyakorlaton a tanár azt mondta Fizika 1-nél hogy "Ezek lényegében középiskolás példák".


Tehát tényleg nem kell nagy dologra számítani...

2021. jan. 27. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
50%
Nagyot esett a színvonal, az biztos. Emlékszem, egy barátom mesélte, hogy átjelentkezős (végzett főiskola!) felkészülést egy műegyetemes fizika példatári példa miatt hagyta abba azonnal és végleg.
2021. jan. 27. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

3#


Ajánlom figyelmedbe az előző évek beli fizika vizsga feladatsorokat.


[link]


[link]


Ugyan olyan nehéz a 10 évvel ez előtti vizsga is, csak annyi hogy picit más volt a tematika.


Nem hiszem, hogy könnyebb lenne. BMEn nagyon figyelnek arra hogy ne romoljon a diplomának a minősége.


Igaz, ez nem fizika, de a kedvenc aranyköpésem ez:

"Ha azt kérdeznénk önöktől vizsgán, amit előadáson elmondunk, akkor önök nem a Műszaki Egyetemre járnának, hanem a Színművészeti Főiskolára."


Az meg, hogy úgy emlékszel, hogy egy barátod mesélte nem jelent semmit. A barátod nem ment végig a féléves tantárgyakon, így nem ugyan abban a stuktúrált formában tanulta a feladatokat, hogy neki "könnyű" legyen.


Kívül állóként ha most rákattintasz a 2018as vizsgára például lehet rettenetesen bonyolultnak látod a példákat.


Viszont 14 hét előadás és 6 gyakorlat plusz pár óra gyakorlás után már nem feltétlenűl...

2021. jan. 27. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

#4, muris egy lény vagy. :D

"lehet rettenetesen bonyolultnak látod a példákat?" :D Rezeg a vesém a röhögéstől. Te is mérnökinfernós vagy? Kezdek rossz véleménnyel lenni erről. Ezek középiskolás dolgok. Függvény ábrázolása? Egyet el kell ismernem, nem vettem figyelembe azt, hogy a hozzászólás a mérnökinformatikáról szól. Annál a színvonal nem is eshetett, hiszen régen az nem volt, hogy színvonala lehetett volna.


"A barátod nem ment végig a féléves tantárgyakon"

Ez meg már micsoda marhaság... Min nem ment végig? Tanult a különbözetire, a megadott tematika alapján, és vette hozzá a példákat. Manapság ez már elképzelhetetlen, hogy valaki önállóan készüljön fel? Ennyit régen tudott egy Kandón végzett...

2021. jan. 28. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!