Érettségi otthonról?

Figyelt kérdés

Tapasztalatok alapján szeretnék olyan iskolákat találni, ahol "gyorsan" befejezhetem a középiskolát.

9. és 10. Osztályos végzettséggel rendelkezem, és szeretném folytatni a tanulmányaimat a cél pedig az érettségi megszerzése. Mivel nagyon sokáig dolgozok hétköznapokon így nehezebb dolgom van de remélem tudtok ajánlani valamit. :)



2021. jan. 28. 16:38
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Néhány iskolában van felnőttképzés, ahol van nappali tagozat meg levelező tagozat.


Pl.: [link]

2021. jan. 28. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Van néhány iskolában távoktatás vagy levelező. Levelezőn jellemzően heti 1 napot kell bemenni (péntek vagy szombat szokott lenni), távoktatáson meg nem kell bejárni év közben, esetleg konzultációk vannak és év végén kell osztályozó vizsgát tenni. Ha azok sikerülnek, megvan az adott évfolyam.

Pl. Budapesten a Szinyei Merse Pál Gimnáziumban van ilyen (terezestigimi) meg a felgimiről hallottam még.

2021. jan. 28. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
2-es vagyok: Én a Szinyeibe járok távoktatásra. Távoktatáson van tandíj, erre a tanévre 50 ezer forint volt. Mint mondtam nem kell bejárni, de ha valaki meg tudja oldani és be akar járni, akkor bemehet az estis órákra (jelenleg a covid helyzet miatt ugye nem, de alapvetően igen). Tankönyveket az iskola magától nem ad, nem kötelező megvenni a tankönyveket, sokat le is lehet tölteni, de van ajánlott tankönyvlista és lesz egy azonosítód, amivel el tudod érni a szaktanárok által készített segédanyagokat, jegyzeteket, gyakorlófeladatokat és egy évben több konzultációt rendeznek szombaton, ami nem kötelező, de ha tudsz, akkor érdemes elmenni. Ekkor a tanárok egy rövid tanórát tartanak, röviden átveszünk egy anyagrészt, megoldunk pár feladatot, lehet kérdezni stb. Júniusban pedig vizsgázni kell minden tantárgyból. Nem könnyű mindent önállóan tanulni, de meg lehet csinálni.
2021. jan. 28. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A Szinyeivel azért vigyázni, keressetek rá az érettségi botrányra...
2021. jan. 29. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Tavaly is rendben volt az érettségi. A különbözeti vizsgákra oda kell figyelni, de azt beiratkozáskor elmondják és kijelölik, ha van olyan tantárgy, amiből kell különbözetit tenni.
2021. jan. 29. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
esti iskola?
2021. jan. 29. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!