Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Általánosságban elmondható,...

Általánosságban elmondható, hogy egy kapuzárási pánik lejátszódik az érettségizőkkel a jövőjükkel kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Idén érettségizem, illetve gondolkodom hova adjam be a továbbtanuláshoz való jelentkezésemet, de egyszerűen annyira zavarosnak és reménytelennek élem meg a helyzetet. Más is van így ezzel?

2021. jan. 28. 18:40
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ezt kapunyitási pániknak hívják inkább. Szerintem legtöbb 19éves körüli embernek van ilyen.
2021. jan. 28. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Az mást jelent, inkább kapunyitási szerintem 😂😂😂
2021. jan. 28. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
98%
Abszolút kapunyitási, nagyon nehéz megtalálni azt a területet, amivek hosszútávon is szívesen gondolkozol. Ha gondolod, hagyj ki egy évet, dolgozgass valamit, utana jelentkezz újra, ha kitisztul a kép. Én is így tettem, és nekem sikerült megtalálni azt a szakot, amit szívesen tanulok.
2021. jan. 28. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Foglalkozol*
2021. jan. 28. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Jajj baze, bocsi a hiba miatt ilyet tévesen tudni;D köszönöm szépen a kijavítást!
2021. jan. 28. 20:39
 6/10 anonim ***** válasza:
85%

#1 vagyok, szerintem nem olyan para, hogy összekeverted. Én nem is tudtam, hogy van ilyen. Mindig csak a kapuzárási pánikot hallottam.


Egyébként semmi irány sincs meg, hogy mi érdekel? pl (közgazdaság, mérnök, informatika stb... mert ugye ezek elég nagy fogalmak és sok szak kapcsolódik hozzájuk.

2021. jan. 28. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
#6 informatikát tanultam szak középiskolában, szeretem.. de azt a részét amit megérné tanulni nem igazán. Pszichológia érdekelt, de mivel biológiából esélytelen készülnöm, és egy évet sajnos nem tudok kihagyni emiatt úszott ez is. A mostani helyzetben szerintem főleg rossz a diákoknak, az érettségit sem lehet tudni feltétlen hogy fog sikerülni (persze aki tanul olyan szinten rá csak jót írhat.. de mégis benne van az hogy nem volt még ilyen hibrid helyzet). Illetve pedagógiára nem mehetek, mivel ott kizáró ok az ha mentális problémája van az illetőnek. (Ide egy szorongásos zavar pont elég tudtommal, de lehet tévedek).
2021. jan. 28. 21:50
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is ugyanígy vagyok ezzel, és ahogy körbekérdezgettem, minden velem egy korú ismerősöm is. Már túl hosszú ideje vagyunk távoktatásban, és nem látjuk a célt, a miértet, az értelmét az egésznek. A pandémia előtt orvosira készültem, kőkeményen tanultam, most meg... jó ha heti egyszer kinyitom a könyveim, semmi motivációm nincs, alig várom, hogy vége legyen ennek az egésznek, nem a legjobbkor jött. 18/L
2021. jan. 29. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
#8 sok sikert kívánok azért Neked és az ismerőseidnek is, illetve köszönöm szépen hogy azért egykorban lévő is írt.
2021. jan. 29. 10:29
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Bár már harmadéves vagyok az egyetemen, és szeretem amit tanulok, lassan három éve van kapunyitási pánikom, igaz, egyre kevésbé.


20F

2021. jan. 29. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!