Fruzsika13 kérdése:

Milyen szakra menjek?

Figyelt kérdés
Engem alapjáraton politika,szociológia,kultúra,történelem,filozófia és pszihológia érdekel.Olyan egyetemi szakot keresek amin úgy mond ezekkel foglalkozunk és el lehet vele helyezkedni meg nem ultra magas a ponthatár.Egyetem ajánlásokat is szívesen fogadok.

2021. jan. 29. 09:54
 1/2 anonim ***** válasza:
77%

Pszichológiát annyira nem ajánlom, nagyon magas a ponthatár, nem a legjobb az elhelyezkedés sem, de ha itt megnézed a pszichológiával kapcsolatos kérdéseket, akkor ott bővebben kifejtik ezt, amit írtam.

Szociológia akkor éri meg, ha jó vagy matekból és utána továbbmennél mesterre valami elemzős szakra, utána egész jól el lehetne helyezkedni.

Filozófiával nem tudnál nagyon mit kezdeni.

Történelemhez a történelem tanárt tudom ajánlani, tanárokra mindig szükség van, nincsenek az egekben a ponthatárok. Illetve akár a régész szak, múzeumban például el tudnál vele helyezkedni.

Kultúrával kapcsolatban a néprajzot tudom ajánlani, azzal is leginkább múzeumban lehet elhelyezkedni szerintem.

2021. jan. 29. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
94%

Sajnos ezekkel nem nagyon tudsz elhelyezkedni. Pszichológia meg kb 425+ pontos is, az elég magasnak mondható.

Szociológiával is elég nehéz elhelyezkedni. Töri filozófiát esetleg ahogy az első mondta, taníthatnád később, az meg nem fizet túl jól.

2021. jan. 29. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!