Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Manapság van értelme ilyen...

Manapság van értelme ilyen irányba elindulni ha valakit a biológia, orvostudomány, gyógyszerészet érdekel?

Figyelt kérdés

Ha kifejezetten úgy megy valaki biológia szakra vagy orvosira vagy esetleg gyógyszerészetire, hogy tudja előre, hogy kutatni szeretne és lehetőleg a daganatos betegségek kezelését szeretné kutatni, akkor van-e értelme vagy már ezzel el van késve?

Sokféle daganatos betegségre ma már van elég jól működő gyógymód, műtét, kemoterápia, sugárterápia mellett is.

Például az alábbiak, bár nem mindegyik elérhető hazánkban:

[link]

[link]

[link]


Ha keresek a google-ban a témával kapcsolatban, akkor mindig egy rakás új cikket dob ki, hogy ilyen meg olyan meg amolyan terápiákat tesztelnek és van olyan, ami már elérhető, bár ez országtól és betegségtől is függ.


Szóval manapság ha az orvostudományon és biológiai kutatásokon belül ez érdekelne, akkor van értelme egy ilyen szakba belevágni meg kutatni vagy már semmit se érnek a kutatások mert már mindent kitaláltak, legfeljebb várni kell, hogy mindenütt elérhető legyen a kezelés?

Érdemes mondjuk elvégezni egy biosz alapszakot, molekuláris biosz mesterszakot, addig is kutatómunkát végezni és aztán ha felvennének PhD-n folytatni?

Az ilyen szakokkal nekem kifejezetten a kutatás lenne a célom, akkor is ha nem gazdagodnék meg belőle.



2021. jan. 30. 17:00
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nyugodtan vágj bele, biztos, hogy nem vagy elkésve! Még nagyon sok mindent nem ismerünk a daganatokkal kapcsolatban, legalabbis az én tudomásom szerint, sok minden vár felfedezésre. Ha már most érdekel ennyire a biológia, hogy kutatnál, még az is lehet, hogy az egyetem alatt megismersz más, új érdekes témát is. Az általad felsorolt szakok pedig teljesen jók ahhoz, hogy kutató váljon majd belőled a jövőben.
2021. jan. 30. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Persze, van. Egy szakmabelit érdemes megkérdezni, hogy biosz, molbiosz után(mélyebb molekuláris, sejtszintű ismeretek) vagy orvosi(szélesebb összkép, az adott betegség mélyebb ismerete, vezethetsz klinikai vizsgálatokat) után mennyire lehet elhelyezkedni, mennyire vannak kutatási lehetőségek.
2021. jan. 30. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Na, mi lett veled aztán, merre mentél?:)
2022. jan. 6. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!