Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Lehetek orvos ha nem tanulok...

Lehetek orvos ha nem tanulok biológiát és kémiát?

Figyelt kérdés
Szakgimiben nincs se biosz se kémia, így félek hogy egyetemen tanulhatnék e orvosnak. Mindig szerettem volna sebész lenni, viszont a szüleim sajnos nem támogattak ebben. Nem szeretnék iskolát váltani, hogy elölről kezdhessem, mivel az 2 év veszteség lenne. Milyen esélyeim vannak így? Mármint ha itthon elkezdem magam fejleszteni ebbe az irányba plusz a régi biosz tanáromhoz tudnék járni órákra.

2021. febr. 1. 14:38
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Jelentkezhetsz orvosira, ha teljesíted a felvételihez a követelményeket (emelt kémia és biológia érettségi), és megszerzed a bejutáshoz szükséges pontokat. Egy külön kémia tanár se lenne rossz hozzá, szerintem az sokaknak sokkal nehezebb, mint a biosz.
2021. febr. 1. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Miért lenne 2 év veszteség? Ha jól értem 10.es vagy. 11.re átmehetsz egy sima gimnáziumba, nem kell 9.től újrakezdened, max egy két tárgyból különbözeti vizsgát kérnek, amire nyáron simán felkészülsz. A szakma tanulása sok időt elvesz a kémia biosz tanulása elől, sokkal érdemesebb lenne egy sima gimibe járnod, ha ott jól tanítják, akkor különóráznod sem kell.
2021. febr. 1. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem csak emeltszintű érettségi kell ezekből a tantárgyakból hanem természettudományos tantárgyból kell a 11. 12. odztályos jegy, ill. a két utolsó évfolyam év végi jegy. Mit tanulsz, földrajzot? Azt nem tudom, hogy így jó-e, hogy a természettudományos tantárgyi jegy nem biológiából és kémiából van. Beszélj az osztályfőnökkel, rá tartozik a továbbtanulás.
2021. febr. 1. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy átmennék egy olyan iskolába, ahol emelt szinten (fakton) lehet tanulni biológiát és kémiát a helyedben. Én egy ilyen gimnáziumban tanultam, végül meggondoltam magam, nem orvosnak mentem, de a tanulmányaim szempontjából most az egyetemen nagyon jól jön az emelt biokem. Magadtól szerintem baromi nehéz felkészülni, azt se tudod, hol kezd, ráadásul a kísérletek sincsenek meg neked... szerintem ha tényleg orvosira szeretnél bejutni, akkor mielőbb válts, a váltásig pedig a biológiát kezd el tanulni, utánanézni illetve ránézni az érettségikre.
2021. febr. 2. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nincs sok esélyed így. Kell a 11 és 12 osztályos biosz és kémia jegy plusz emelt biosz és emelt fizika vagy kémia érettségi. De az érettségiből nagyon magas pontszám kell ha be akarsz jutni
2021. jún. 7. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!