Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Vegyészmérnök hallgatók! Ha...

Vegyészmérnök hallgatók! Ha elvégzek egy évet (rendesen tanulok. ) akkor a kémia emelt érettségi könnyen fog menni? Mennyire?

Figyelt kérdés
Fogorvosira szeretnék után átmenni, és ahhoz újra érettségiznem kéne bioszból és kémiából emelt szinten. (Idén nem valószínű, hogy felvesznek FOK-ra)

2013. máj. 22. 17:05
 1/10 A kérdező kommentje:
Az egy évet DE-TTK vegyészmérnöki szakán végezném el.
2013. máj. 22. 17:09
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
szerintem teljesen más kémiát nyomatnak már az első félévben is, mint ami neked érettségihez kell. jobban járnál egy pl. eltés érettségi felkészítővel(de az ország több pontján van, sokféle kurzus, ami kimondottan emelt kémiára készít fel)
2013. máj. 22. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Egyetértek az előttem szólóval. Barátnőm ugyan nem vegyészmérnöknek, hanem gyógyszerésznek tanul, ahol azért szintén elég durván nyomatják a kémiát, és mesélte, hogy egy csoporttársa most felvételizett volna orvosira, de az emelt kémiához hozzá sem tudott szagolni... nem készült rá, biztosra tudta, hogy egy egyetemi szintű kémia képzés elég felkészítést ad. Na igen, csak nem az emelt érettségire.
2013. máj. 22. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Hát ez fura... GYTK-ra ugyanaz a felvételi követelmény, ami ÁOK-ra és FOK-ra... (biosz emelt és fizika/kémia emelt) és kb a ponthatár is ugyanaz... Ha meg olyan jól sikerült neki, hogy gyógyszerészetire felvették, nem is kell újra érettségiznie, csak a korábbi eredménnyel beadni a jelentkezését.
2013. máj. 22. 17:37
 5/10 bensdorp ***** válasza:
94%

Tavaly, mikor a szóban forgó lány bekerült GYTK-ra, még sehova nem kellett 2 emelt. Nyilván kémiából egy nem túl erős közép kémia tudással került be. A ponthatár jóval alacsonyabb GYTK-n, mint ÁOK-n, kb. 30 pont szokott lenni a különbség. És az ok, hogy miért nem sikerült az érettségije, az leginkább az lehet, hogy a GYTK-n első éven általános és szervetlen kémia van csak, a többi tárgy nem kémiai jellegű, szerves pedig csak másodéven követezik. Márpedig az idei érettségin elég rendesen kellett tudni a szervest, ahogy néztem. A számolásokhoz mondjuk igen erős alapot kellett szereznie a GYTK-n, azok ott elég izzasztóak első éven. Persze a számolások és a többi elméleti rész is csak úgy sikerülhetett jól az idei érettségijén, ha év közben rendesen tanulta a kémiát. Ami megint csak nem biztos, hogy így történt, tekintetbe véve, hogy nem akart a karon maradni.

Mindezt a SOTE-GYTK 5 évének elvégzése után írom.

2013. máj. 22. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Bocs, ebben igazad van. Csak ettől az évtől kötelező a két emelt. Azért bízom benne, hogyha rendesen tanulok, át tudok menni... Azért vegyészmérnök hallgatók véleményére is kíváncsi lennék, mert a GYTK nem egyenlő a vegyészmérnökivel, de azért köszönöm az eddigi válaszokat!
2013. máj. 22. 18:19
 7/10 A kérdező kommentje:
Bár ez a váltás elég gázos... Most nézem és orvosin 14 félévet támogatnak, szóval ha átmegyek FOK-ra, elsőre sikerülnie kell különben fizetnem kell (vagyis csak kellene, mert nincs 1 millióm egy félévre...), mert a 14 félévből elhasználok 2-t a vegyészmérnökin és csak 12 marad vagyis pont a fogorvosi képzési ideje... :S Fuck.
2013. máj. 22. 18:34
 8/10 bensdorp ***** válasza:
Mindenhol +2 félévet támogatnak a képzési időd felül, vagyis orvosin 14 félévet támogatnak, fogorvosin 12-t. Mivel az általános orvosi képzés 6 év, a fogorvosi pedig csak 5. De valóban, ha elhasználsz 2 félévet vegyészmérnökin, már nem csúszhatsz az orvosin. Ezért nem is javaslom, hogy elkezdd, hacsak nem látsz rá esélyt, hogy ott maradsz mégis, mert megtetszik a vegyészmérnöki szakma. Ha erre nincs esély, semmiképp se fogj most bele! Ahogy mások is javasolták, készülj egész évben az ismétlő érettségikre! Ez a legbiztosabb út a célodig.
2013. máj. 22. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Most már nem a hallgatói szerződéses rendszer van? Mármint nekem úgy rémlik, hogy ha azt aláírod, a tanulmányok megszakításakor ki kell fizetni a képzés árát (nem tudom, hogy az egészet vagy csak amit elvégeztél). Lehet nem így van, de azért szerintem nézz utána, mert így nem érdemes máshova jelentkezni.
2013. máj. 22. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Inkább kémia előkészítőre menj, vagy külön tanárhoz, az egyetem teljesen más, mint a gimi!
2013. máj. 23. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!