Orvosi egyetemen tanulók?

Figyelt kérdés

Szóval az orvosi első két évének főbb tárgyai:


1. Anatómia-, Sejt-, Szövet és

fejlődéstan I-II-III-IV (28 kredit)


2. Orvosi Biokémia I-II-III (13 kredit)


3. Biokémia, Molekuláris és

Sejtbiológia I-II-III (18 kredit)


4. Élettan I-II (22 kredit)


5. Orvosi Biofizika I-II (7 kredit)


6. Orvosi kémia (6 kredit)


7. Orvosi Biológia (3 kredit)


Ha jól számolom akkor ez 98 kredit. Akkor még ennyi elméletet kell nagyjából tanulni kilóra még kétszer? Csak mert ha jól tudom, az utolsó évben nincs elméleti tantárgy.


Tankönyvek:


1.

- Paulsen-Waschke: Sobotta I-II-III

- Réjthelyi-Szentágothai: Funkci. Anat.

- Röhlich: Szövettan

- Darvas-László: Sejtbiológia

- Csaba-Madarász: A sejt szerkezete

- Komáromy: Az agyvelő boncolása


2.

- Ádám Veronika: Orvosi Biokémia


3.

- Bánhegyi-Sipeki: Bio., Mol. & Sejtbiosz


4.

- Fonyó Attila: Orvosi Élettan


5.

- Damjanovich: Orvosi Biofizika


6.

- Gergely-Erdődy-Vereb: Általános és Bioszervetlen Kémia


7.

- Darvas-László: Sejtbiológia

- Csaba-Madarász: A sejt szerkezet


Az lenne a kérdésem, hogy a tankönyvek szerintetek mennyire jók a tárgyakhoz? Mivel egészítenétek ki? Eléggé lefedik a tárgyakat és a követelményeket?



2019. dec. 23. 19:35
 1/5 anonim ***** válasza:
44%

A könyvek nagyon szépen lefedik a tárgyakat, gyakran át is dolgozzák őket, friss információk vannak bennük. Egyedül a bikémhez kellett az előadásanyag.

Ehhez mar ne akarj masbol tanulni, így is rengeteg.

2019. dec. 23. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nalunk az anat eleve 3 felev, nem 4, a kreditek es a hivatalos tankonyvek orvosi egyetemenkent elteroek.


Anatbol funkci es sobotta/yokochi, rochlich szovet langman embri + van egyetemi jegyzet


Bikembol Adam Vera


Elettanbol fonyo a hivatalos de van sajat egyetemi


Nakunk van kulon molekularis sejtbiologia targy elsoben, ahova a sajat prof konyve kell, Szeberenyi-Molekularis sejtbiologia


Bifizbol a hallgatoi jegyzet boven eleg volt.


Es ezek egy resze egyetemenkent elter, van ahol nem kulon targy a molekularis sejtbiosz, hanem tobb targyba van beleolvasztva, van ahol nem kotelezo az embriologia, van ahol 4 feleves az anat..

2019. dec. 24. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
51%

Utolsó válaszolóval teljes mértékben egyetértek. Sokszor vannak intézetis jegyzetek,előadások,amik hasznosak.

Egy POTE-s sorstárs

2019. dec. 24. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
:O
2019. dec. 24. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez a SE-ÁOK régi tanterve (ha jól tudom, sehol máshol nem 4 féléves az anat). Ezt azóta megváltoztatták, a friss verziót itt találod:

[link]


A tankönyvek közül szerintem ami hiányzik a listáról és mindenképp kell, az Hajdu Ferenc: Vezérfonal a neuroanatómiához. Meg persze ahogy mások is írták, egyetemfüggő, hogy hol mit kérnek.


És hogy még kétszer ennyi elméletet kell-e kilóra megtanulni? Szerintem nem, de eleve nem szeretem kilóra/oldalszámra mérni az anyagot.

2019. dec. 25. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!