Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A nemzetközi tanulmányok...

A nemzetközi tanulmányok tényleg annyira f*s mint amiket írnak?

Figyelt kérdés

Rengeteg kommentelő szidja, meg lenézi, hogy "jajj ilyen rossz olyan rossz, büfé szak, kukás leszel utana, vagy call centeres" .

Kérdem én, valóban ez az igazság? Megmondom őszintén kicsit felidegesít mar a dolog, mert ennyi erővel a mérnökis szakokon kívül barmire ra lehet ezt a sztereotípiat húzni. Nem értem miért szidják ennyire. Nyilván kell egy kis talpraesettség+kapcsolatok az elhelyezkedeshez, de minden mas diplomához is.



2021. febr. 1. 20:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
91%

"Nyilván kell egy kis talpraesettség+kapcsolatok az elhelyezkedeshez, de minden mas diplomához is."

nem, sok másik diplomához nem igazán kellenek, persze nem rossz ha vannak, mert talán magasabbról lehet kezdeni, de a többi diplomával kapcsolatok nélkül is meg lehet élni. Nyilván nem azt mondom, hogy egy gyök2-es iq-val megáldott ember aki a piacon vette a diplomáját és amúgy a pirítóskenyérrel is leégeti a lakását el tud helyezkedni könnyen, de sokkal több lehetősége van.

Már ha csak azt nézed, nincs igazán olyan munka ahol nemzetközi tanulmányok szakos hallgatókat keresnek. gazdaságis frissdipplomásra mindig van kereslet, kommunikációsra is egyre több - sokszor jó ide a bölcsész is mivel nagyon sok írásbelit kell beadniuk így az íráskészségük sokkal jobb mint sok más szakon (tisztelet a kivételnek, akinek nem inge ne vegye magára, etc).

A szak érdekes, járnak oda ismerőseim, hallom mikről tanulnak, és volt amikor elkértem egy-egy jegyzetüket mert érdekesnek találtam. De a legtöbben utána egy gazdasági mesterképzésre/másik másoddiplomára mennek, mert azzal már tudnak majd munkát találni.

Ha téged érdekel és tényleg ez az egy dolog ami érdekel, akkor persze csináld meg a nemzetközi tanulmányokat. Csak nehogy azt hidd, hogy 0 kapcsolattal ugyanolyan könnyen el tudsz helyezkedni azzal a diplomával, mint egy 0 kapcsolattal rendelkező gazdaságis, kommunikációs, etc.

2021. febr. 1. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
24%
Én azt se tudom miről szól ez a szak, mert a nevéből nem derül ki. :D
2021. febr. 1. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
94%
Nyilván lehet bármelyik szakra sztereotípiát húzni és általában meg is teszik az emberek. A nemzetközi tanulmányokkal az a baj, hogy mindenből csak egy kicsi alaptudást ad, nem mélyül el semmilyen területen. Nagyon sok ember végez ezen a szakon, és csak kevesen tudnak elhelyezkedni utána, kell mellé csomó kiegészítő nyelvtudás, jó szakmai gyakorlat stb. Egy jó mesterrel viszont rá lehet erősíteni.
2021. febr. 1. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

A nemzetközi tanulmányok nem egy koherens curriculum, amely egymásra épülő tantárgyakból valamilyen létező szakmát adna, hanem egy vegyesfelvágott, aminek a végen nem lesz belőled se jogász, se közgazdász, se semmi. A helyzet még rosszabb, ugyanis az elképzelt foglalkozásokat, amelyekkel a szak leírása kecsegtet, szintén jogászok és közgazdászok töltik be, a nemzetközi kapcsolatok végzettségű személy (tényleg neki mi a foglalkozása) egyszerűen nem versenyképes velük szemben.


Nem lenne rossz szak a nemzetközi tanulmányok, ha mesterszakként lenne meghirdetve valamilyen normális alapszak fölé.

2021. febr. 1. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
82%
Az igazsàg, hogy ezek a megfoghatatlan szakok, nem érnek semmit. Egy szakmával sokkal jobban lehetne keresni
2021. febr. 1. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Anno én is ezt tanultam, mert jól hangzott. Két és fél év után otthagytam, mert rájöttem, hogy sz*rt se fog érni a diplomám. Nem fogok tudni elhelyezkedni a munkaerőpiacon.
2021. febr. 1. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Menj fel a professionre és nézd meg, hány álláshoz kell pl. közgazdász diploma, vagy jogi diploma és hányhoz nemzetközi tanulmányok papír. Mindjárt látni is fogod mennyire "versenyképes" ez a szak..
2021. febr. 1. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Jó és hogy menjek el közgazdásznak, ha hülye vagyok a matekhoz? A jog meg monoton, és van egy ismerősöm aki végigseggelte az 5 évet aztan most kb tanári szintű fizetést kap..
2021. febr. 1. 21:54
 9/11 anonim ***** válasza:
91%
Ember, nem kell támadni, N mondta senki hogy menj közgazdásznak vagy jogra. Csak válaszolunk a kérdésedre. Eddig is tudhattad hogy nem versenykepes diploma ha felettes a kérdést, most már kicsit mögé is láthatsz hogy miért nem. De nem kell agresszívan válaszolni amiért leírják az emberek a nézeteiket, tapasztalatukat...
2021. febr. 1. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Mik a céljaid, milyen munkát szeretnél végezni?

Mert ha elmélyülten foglalkoztatnak a társadalomtudományok, akkor lehet értelme, bár én inkább mennék egy megfoghatóbb szakra ezen a területen

Vagy NKE nemzetközi igazgatás, államtudomány, ezeknek is utánanézhetsz

Habár még mindig a jog lenne a legkézenfekvőbb, ne zárd ki feltétlenül

2021. febr. 1. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!