Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek milyen embernek...

Szerintetek milyen embernek erdemes fogorvosnak tanulnia?

Figyelt kérdés
Nekem jo a kezugyessegem erdekel a muveszet es a biologia eleg jo voltam belole, anno kemiabol is de a szamolasokat nem tanitottak. Emelteztem bioszbol es kihagytam masfel evet hogy majd fizikabol meg bioszbol ujra emeltezzek mert mostmar ketto emelt kell. Viszont rosszul voltam eddig a sajat veremtol, aztan mar masetol is, pl anyumnak mikor vervetele volt majdnem elhanytam magam, videokon altalaban nem viselt meg annyira de abbol is volt olyan amitol rosszul lettem. Emberileg erzelgos vagyok, visszahuzodo es eleg bizonytalan, ha az állatokkal tortenik valami panikolok. Nehezkesen megy a matek így nem vagyok benne biztos hogy jól sikerulne egyedul felkeszulni emelt fizikabol. Valaki így ment el fogorvosnak? Milyen embernek kell lennie egy fogorvosnak? Esetleg valami tipp ha egyedul szeretek dolgozni milyen szakokat ajanlotok? Vagy van valaki aki hasonlo szemelyisegu mint én?

2021. febr. 3. 16:06
 1/9 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem ne menj fogorvosnak, ha undorodsz a vértől. Most így a jó kézügyességről és a művészi beállítottságról a virágkötő szakma ugrott be...Az nem érdekelne?
2021. febr. 3. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Sokan kezdik úgy az orvosi egyetemet, hogy undorodnak/félnek valamitől, viszont a lényeg a fokozatos megszokás. Hozzá lehet szokni mindenféle látványhoz, először csak képeken, aztán előben szépen lassan.
2021. febr. 3. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
95%
Tényleg necces a véres dolog, de szerintem van aki az egyetemen szokik hozzá. Valamint a matek igencsak kell a fizikához és egyetemen majd a kémiához. Esetleg fogtechnikus? Ott kell a kézügyesség, viszont nem közvetlen a beteggel a kapcsolatod ha szerényebb vagy, hanem lenyomat alapján készíted a fogakat. Ennél eggyel magasabb szint a dentálhigiénikus, ami a fogtechnikusi munka mellett kisebb fogorvosi dolgokat is elvégezhet pl. : fogkőleszedés, polírozás. Itt is lehet vér, viszont nem akkora mértékben mint amit fogorvosin látsz.
2021. febr. 3. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Szeretnek egyetemre menni és valami jo presztizst felepiteni. Nem nagyon szoktak megszokni azok akik rosszul vannak a vertok orvosin?
2021. febr. 3. 16:30
 5/9 A kérdező kommentje:
Igen a dentalhigienikusok gondolkodtam mert az is indult szegedi egyetemen, de ott nem kell aszisztalni ilyen muteteknel?
2021. febr. 3. 16:31
 6/9 A kérdező kommentje:
Bocsi a helyesirasert :(
2021. febr. 3. 16:32
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Egy egyszerű fogorvosi rendelőben nem végeznek műtéteket, azt a szájsebészeten csinálnak, ha rendelőben dolgozol, ott nem kell semmilyen műtétnél asszisztálni.
2021. febr. 3. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Rendben köszi a válaszokat ☺️
2021. febr. 4. 12:13
 9/9 EVA800 ***** válasza:
Vampir
2021. febr. 19. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!