Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyek azok a szakmák/felsőokt...

Melyek azok a szakmák/felsőoktatási képzések, amik manapság érnek valamit a munkaerőpiacon?

Figyelt kérdés

Van egy hivatás, amiért kb. mindent elkövettem a vizsgaidőszakokban, hogy sikerüljön, mégis ismét csúszok 1 évet, és úgy érzem, már nem rajtam múlik, hogy elvégezzem ezt a szakot. Tényleg mindent feladtam érte, mégis meghúztak a vizsgán, hiába a befektetett energia és pénz. Maradhatnék, de garancia semmi rá, hogy szimpla tudással és akarattal megkapom a diplomát. (mentőtiszti)


Így adódik a kérdés, ha másban nem tudom elképzelni magam úgy, mint ebben a szakmában, de mégis muszáj valamiből megélni, hogyan tovább?


Érdekel az orvostudomány a tisztin túl is, de így, hogy fogynak az állami féléveim, nem tudnám finanszírozni a 12 félévet, plusz utána rezidensképzés következik, nagyon-nagyon hosszú folyamat, így ezt nem tekintem lehetőségnek.


A mentőápolói OKJ is játszik, de nem tudom, hosszú távon el tudnám-e viselni, hogy azért vagyok ápoló, mert a tiszti nem jött össze, ide már úgy érzem, kevés a hivatástudatom, és zavarna a kudarcom.


(Természetesen még nem sikerült 100%-ban lemondanom a tisztiről, de idővel talán menni fog, ha mégsem, annak is biztosan oka van és lehet, sosem fogom feladni, így ezt ne írjátok, kérlek, hogy bízzak magamban, tartsak ki - nekem most sürgősen B tervre van szükségem!)


Képességeim, érdeklődési köröm: biológia, természettudományok, matekból viszont nem voltam túl jó (bár ez betudható lustaságnak is, sok gyakorlással szerintem szintre tudom hozni magam). Bioszból is rengeteg idő, mire olyan szintet ütök meg, hogy akárki a munkaerőpiacon szóba álljon velem, de talán ez áll még közelebb hozzám, ha fontos, hogy érdekeljen a jövendő munkám.


Ha viszont csak arra gondolok, hogy nekem már úgy is mindegy, mit végzek el, csak ne haljak éhen, szerintetek mit érdemes? Bármilyen OKJ, tanfolyam, de akár BSc képzés is szóba jöhet, ami nem kifejezetten matematikai tudást vár tőlem, vagy ha igen, akkor is teljesíthető, kivéve alternatív egészségügyi szakmák/képzések, a fent említett kudarcérzés miatt.


Nagyon megköszönöm, ha írtok valamit. Eddig néztem a mérlegképes könyvelőit, vegyésztechnikusit, csak nem tudom, ezeknél milyen szintű matektudás szükséges.



2021. febr. 4. 14:01
 1/1 A kérdező kommentje:
Amit kihagytam, hogy rendelkezem C1 angol nyelvvizsgával, és tervezem a németem is szintre hozni, bár abból sokat felejtettem, szerintem viszonylag jó a nyelvérzékem (bár szerintem mostanság ez sem feltétlen könnyíti meg az elhelyezkedést).
2021. febr. 4. 14:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!