Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » NYME-BPK óvodapedagógus...

NYME-BPK óvodapedagógus alkalmassági vizsgáról van valakinek tapasztalata? Jön ide valaki pótfelvételizni?

Figyelt kérdés
Ide jelentkeztem, és érdekelne, hogy mit követeltek a zenei, testi és beszéd-alkalmasságin. Elolvastam a honlapon a követelményeket, tehát tudom, hogy miből kell készülni. A leírt feladatok mindegyikét teljesíteni kell, vagy eléggé lazán veszik (mert amennyire olvasgattam, sok helyen csak a leírtak töredékét kell megcsinálni) Az érdekelne, hogy mennyire szigorúak a jelen lévő vizsgáztatók. Kedvesek és segítőkészek, vagy inkább mindenbe belekötnek?
2010. aug. 16. 13:34
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia, nos én nem felvételiztem ide, de jópár ismerősöm igen.

Először is.. éneklésnél fontos, hogy tiszta legyen a hangod, ne remegjen, ne csússzon, ne legyen hamis. Eléggé komolyan veszik, mivel óvónőként sok gyerekdalt kell majd énekelned. Érdemes egyszerű, ismert dalokat választani. Választhatsz persze ismeretlent is, mert ha belebakizol a szövegbe, senki nem fogja észrevenni. :) (Népdaloknál meg főleg nem!)

A testi alkalmasságiról annyit tudok, hogy futottak.. tehát az alapvető állóképességet mérik. :)

Beszédalkalmasságin pedig, hogy tudsz-e értelmesen kommunikálni, azt hiszem felolvasás is volt. :)

Nyugodj meg, ismerőseimnek mindnek sikerült az alkalmassági. Inkább majd év közben szórják az embereket...

Amúgy, jól meggondoltad ezt a választást? Nagyon sok óvónő van.. :(

Honnan jelentkeztél Sopronba? :)

2010. aug. 16. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Nos, egy veszprém megyei faluból jelentkeztem, ahol az óvó nénik mind pár éven belül nyugdíjba mennek, és saját elmondásuk szerint a faluban nem tudnak senkiről, aki alkalmas lenne utánpótlásnak. Ezt csak azért tudom, mert a kislányom is oda jár, és mielőtt végleg elszántam volna magam, kikértem az ottani óvó nénik véleményét, hogy érdemes-e elkezdeni a sulit. Talán szerencsém lesz, és elhelyezkedhetek a helyi oviban. Nekem ez nagyon is megfelelne.

Egyébként kb. nagycsoportos korom óta szeretnék óvónéni lenni, csak nem mertem soha jelentkezni-pontosan azért, amiért Te is kérdezed:)Igen, tényleg sok az óvodapedagógus, egyre kevesebb a gyerek, és a fizetésük sem annyi, mint ha egy nagy és csúnya multinál dolgoznék napi 10-12 órát....

Elvégeztem egy idegenforgalmi iskolát, gondoltam szép jövő vár rám. Sikerült is elhelyezkednem egy kisebb utazási irodában (egyébként ez majdhogynem kihalásos alapon működik), dolgoztam ott hétköznap 9-től gyakran este fél hétig, no meg szombaton 9-től délig. A fizetésem: minimálbér volt. A főnököm annyit nem mondott, hogy köszi, hogy tovább bent maradtál. Jártunk ilyen-olyan kiállításokra, küldtek study-tour-okra külföldre (persze költőpénzt nem adtak; a 46.000 Ft-os fizetésemből kellett még erre is futnia), a végére már nem tudtam aludni, mert még álmomban is a munkahelyi problémák jártak az eszemben. De legalább karcsú voltam, mert enni-inni nem engedtek az irodában, tehát volt, hogy egész nap nem ettem semmit...Volt, hogy elájultam, de ez senkit nem hatott meg a páromon kívül. Ekkor elegem lett. Gondoltam, egy gyárba elmegyek, onnan keresek állást; még ott is jobban kerestem, igaz 3 műszakban dolgoztam, és nem volt túl komoly a munka, de legalább stresszelni sem kellett.

Aztán született 2 gyermekem. Amikor a második született, akkor úgy döntöttem, tanulni kellene valamit. Megfordult a fejemben, hogy elkezdem az óvodapedagógus szakot, de azt senki nem tartotta eléggé "divatosnak"; így hát maradt a Pannon Egyetem. Ez legalább közel van, és végül is lesz egy diplomám. Kb. az első félév után rájöttem, hogy ez megint egy nesze semmi, fogd meg jól (nemzetközi tanulmányok szak).Fogalmam sincs, hogy mit lehet kezdeni ezzel a diplomával-kb. semmit:(((.

És most, 29 évesen, 2 pici gyermekkel úgy döntöttem, hogy igenis megvalósítom az álmomat. Ha elvégzem az óvodapedagógus szakot, meg mellé mondjuk 1 vagy 2 szakirányú továbbképzést (ez mondjuk csak pénz függvénye), plusz vészhelyzet esetére még mindig ott lesz az nt-s diplomám (mert azért azt is befejezem), akkor nem hiszem, hogy nem találok állást. Persze elsősorban óvónő szeretnék lenni, és igen jó eséllyel pályázom itt helyben.

A mai világban nem sokan akarnak óvónők lenni. Ennek legfőképp a kaki fizetés az oka-gondolom. Azt meg én tudom magamról, hogy én nem akarok egy irodában dolgozni, stresszelni napi 10-12 órát, bármilyen jó is a fizetés. Van két pici gyerekem, tehát az sem mindegy, hogy ha miattuk szabadságra kell mennem, akkor vajon elengednek-e egy zokszó nélkül. Nagyon sok érv szól még ezen kívül az óvodapedagógusa szak mellett-legalábbis számomra. Ezek a legfontosabbak.

Szóval, igen. Jól meggondoltam. Kb 10 éve ezen gondolkoztam. Csak vegyenek fel...:))))

Énekelni, olvasni egész jól tudok, a futással sem lesz sok gondom.

Bocs a hosszú kommentért!

2010. aug. 17. 08:40
 3/4 anonim ***** válasza:
Nálunk a városban is van óvodapedagógus képzés, és tény hogy rengetegen jelentkeznek rá, ugyanakkor emellett az is tény, hogy sokan inkább bölcsödébe mennének, vagy csak azért végzik el ezt a szakot, mert máshova nem vették fel őket. Sajna ez a rideg valóság, közel sem lesz annyi óvónő, mint ahányan jelentkeznek egy ilyen szakra, nálunk is hiány lesz hamarosan belőle, pedig amint mondtam, helyben van óvodapedagógus képzés. Én azt mondom, hogy ha neked ez az álmod, ezt szeretnéd csinálni, akkor ne tartson vissza semmi, majd csak sikerül elhelyezkedni valahol! :) Nálunk az alkalmasságin szinte mindenki átment (kivétel nemzetiségin), itt nem követelnek olyan sokat :) Remélem sikerül bekerülnöd, és egy lépéssel közelebb kerülnöd ahhoz, hogy megvalósítsd az álmod! :) Teszem hozzá ugyanazok a szakok tetszettek régen nekem is, amiket te is elvégeztél/végzel, de hasonló sztorikat hallottam sajna mint a tiéd, így más mellett döntöttem :)
2010. aug. 18. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ!
2010. aug. 22. 09:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!