Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Jár többet pont diszlexia miatt?

Jár többet pont diszlexia miatt?

Figyelt kérdés
Ha igen, mennyi?

2021. febr. 6. 19:35
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
mit ír a felvi?
2021. febr. 6. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
89%

ja bocsi, most esett le


mindjárt kikeresem

2021. febr. 6. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

40 pont jár, ha megfelelően le van papírozva. Ez a felsőoktatási felvételire vonatkozik.


Ha középfokú beiskolázra gondolsz, akkor nem jár plusz pont, viszont a központi felvételi esetén kaphatsz könnyítést, plusz időt és vagy bizonyos feladatot nem kell megcsinalni és a helyesírás miatt nem vonnak pontot.

2021. febr. 7. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! <3
2021. febr. 7. 14:27
 5/7 anonim ***** válasza:
0%

Kissé kontraproduktív ez. Engem ne olyan orvos műtsön, aki azért került be, mert nem tud rendesen tanulni. A házamat ne olyan mérnök tervezze aki nem tudta megtanulni az anyagot.

Amikor nyelvvizsgáztam, ott is volt valami gyerek akinek kb a felét megoldották meg ott segítettek neki, mert valami ilyen baja volt. Hát vicc az egész.

2021. febr. 8. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

A diszlexia szerintem más, de abban egyet értek hogy sok könnyítés nem helyénvaló. Pl. matekból felmentett gyerek nem csak hogy plusz pontot kap, nem kell megírnia az érettségit sem. És ezek után tényleg szabadon mehet bármelyik egyetemre.

Ugyanakkor az, hogy a tanuló nem tud olvashatóak írni nem ugyanaz a kategória. Oké, ne legyen író, de mondjuk majdnem bármi más lehet

2021. febr. 8. 12:30
 7/7 anonim ***** válasza:

A plusz pont a rendszer ad, mert bevallja, hogy egyeseknek nem biztos tudd segitenni. Úgy értem, hogy nem megfelelö módszerekkel tanitották vagy későn vették észre. Részfelmentés nekem teljesen megfelelt helyesírásból. Magántanár jártam annak ellenére, hogy van fejlesztés az iskolában. Nem mindenhol épkézláb a tanár.


Engemmet jobban dühöt, hogy öcsém fel van matekból mentve, de a fejlesztő tanár nem nagyon van a topon. Boltban is tudni kell mit csinál a pénzek legalább. Matek érettségi is kell a jelentkezéshez egyes egyetemeken, rendörnek se venném fel tudommal. Orvosin csak idő plusz járna úgyan úgy az zh-hoz, ha van valami. Diplomás is meg kell szerezni nem csak bejutni.


Nyelvvizsgán segítséget nem is kértem annak ellenére, hogy adták volna. Sose kaptam a angol tanártól semmi segítséget akkor is, ha kinlótam emiatt.

2021. febr. 17. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!